Весна покаже, що думає Трамп про Україну - іноземні ЗМІ

Плакат з Трампом і Путіним Копирайт изображения Scott Olson
Image caption Справжні наміри Трампа щодо Росії і України стануть зрозуміліші навесні, прогнозує Rzeczpospolita

Суперечливі сигнали з Білого дому, нова напруга між Вашингтоном і ЄС з приводу видатків на армію та очікування весни як нової нагоди дізнатися про справжні наміри Дональда Трампа щодо Росії й України - в огляді іноземних суботніх газет.

Визначальна весна

Польська Rzeczpospolita вважає цю весну визначальною в плані американо-російських відносин.

Справжнім тестом для команди Дональда Трампа газета називає постачання зброї Україні. Навесні мають з'явитися перші пропозиції адміністрації Трампа щодо військового бюджету на 2018 рік, і саме вони будуть тим лакмусовим папірцем, який покаже ставлення нового президента до війни в Україні, пише видання.

Адже поки що вся військова допомога США Україні визначається бюджетом попередньої адміністрації, який не передбачає постачання летального озброєння.

Копирайт изображения NurPhoto
Image caption Чи стануть США і далі допомагати українській армії, стане зрозуміло навесні

Видання вважає, що Росія також чекає весни для того, аби внести ясність у двосторонні відносини з США, адже тоді має відбутися зустріч начальників штабів двох армій, які спробують домовитися про подальшу координацію дій в Сирії.

Суперечливий президент

Британське видання Guardian пише про критику на адресу адміністрації Дональда Трампа з боку його однопартійця, сенатора Джона Маккейна.

Сенатор звинуватив нову президентську адміністрацію в небажанні "відділяти правду від брехні" і в непослідовній політиці.

"Мені здається, що інколи президент, роблячи якусь заяву, сам собі суперечить. А отже, варто навчитися спостерігати за тим, що президент робить, на відміну від того, що він каже", - цитує видання Маккейна.

Газета пише, що на думку сенатора, Європа й США віддалилися від "універсальних цінностей", на яких було засновано НАТО.

Guardian додає, що європейські уряди вкрай стурбовані сигналами, які надсилає адміністрація Трампа щодо низки міжнародних питань, від НАТО та Росії - до врегулювання в Ізраїлі і європейської інтеграції.

На думку автора статті, Європа потребує певного підтвердження, що в питанні безпеки Вашингтон з нею на одному боці.

Безпека - це не тільки військо

Telegraph пише, що європейські лідери не сприйняли ультиматуму Трампа щодо збільшення видатків на НАТО.

Газета наводить слова німецької канцлерки Ангели Меркель, яка заявила, що її країна не відступатиме від схваленого довгострокового плану збільшення військового бюджету до 2024 року, попри вимоги США.

Копирайт изображения JOHN MACDOUGALL
Image caption Більшість країн Європи не дотягують до прийнятого в НАТО рівня витрат на армію

Президент Єврокомісії Жан Клод Юнкер також заявив, що європейські країни не повинні поступатися вимогам США, пише видання. "Мені не подобається, що наші американські друзі звужують питання безпеки до військової міці", - цитує видання Юнкера.

"Якщо зважити на те, що робить Європа для свого захисту, плюс допомога для розвитку, плюс гуманітарна допомога, контраст з США досить чіткий. Сучасна політика не зводиться тільки до збільшення видатків на оборону", - додав Юнкер.

Тільки п'ять країн-членів НАТО витрачають на оборону 2% ВВП, як того вимагає статут альянсу, пише газета. Це США, Великобританія, Греція, Естонія та Польща.

Медичний "брекзит"

Британська Independent б'є на сполох, стверджуючи, що "брекзит" може заблокувати доступ британських пацієнтів до новітніх медичних розробок.

Нові правила значно полегшують тестування нових методів лікування в ЄС, а Велика Британія може залишитися поза процесом, коли вийде з об'єднання, вважають науково-дослідницькі організації.

За словами видання, багатьом пацієнтам, що страждають на рак, діабет або певні рідкісні хвороби, значно допомагає участь у пізніх етапах тестування новітніх ліків, якими ще не може офіційно користуватися Національна система охорони здоров'я Британії, пише видання.

Бет Томпсон, старший радник в Wellcome Trust, що спонсорує медичні дослідження, вважає, що "існує реальний ризик, що [британські] пацієнти залишаться поза процесом", коли наприкінці наступного року нові правила набудуть чинності в ЄС.

Огляд підготував Дмитро Зоценко, Служба моніторингу ВВС

Новини на цю ж тему