ЗМІ: реформи в Україні стагнують

Майдан Копирайт изображения Brendan Hoffman/Getty
Image caption Якщо Україна прагне процвітання, антикорупційні реформи мають тривати, вважає Financial Times

Реформи в Україні, умови "брекзиту", нові концепції скандинавів та порада, як знизити ризик діабету - в огляді іноземної преси від 19 грудня:

  • Не відволікатися від реформ
  • Не давати Лондону преференції
  • Не відмовляти собі в знанні данських слів
  • Не уникати компанії

Не можна зупинятися

Якщо Україна прагне незалежності та процвітання, антикорупційні реформи мають тривати, закликає Тоні Барбер у статті для Financial Times.

"Процес реформ, запущений після революції на Майдані 2014 року, стагнує. Політичні лідери, які номінально зберігають відданість реформам, натомість готуються до президентських і парламентських виборів, призначених на 2019 рік. Антиреформістська "стара гвардія" знову набуває впливу", - стверджує він.

За його словами, українське суспільство втратило віру, що "теперішній набір політиків зможе побудувати обіцяну сучасну, проєвропейську державу".

Основними проблемами, на його думку, є корупція і "політично-мотивоване маніпулювання законом".

Барбер зауважує, що інші країни з комуністичним минулим, які пройшли період поспішної та не надто прозорої приватизації у 1990-х, мали схожі проблеми. Але Україна має власні особливості: "політичний вплив олігархів існує завдяки місцевим політикам, які залежать від них через гроші для фінансування своїх кампаній".

На його думку, переможець виборів 2019 року повинен бути "достатньо мужнім", аби не спокуситися пригальмувати антикорупційні реформи на тлі певного економічного зростання, "як це трапилося за президента Петра Порошенка".

За загальними правилами

Ділове серце Британії - лондонський Сіті - не зможе мати окремі від усієї країни умови торгівлі після "брекзиту", заявив в ексклюзивному коментарі для Guardian головний представник ЄС на перемовинах Майкл Барньє.

Британські банки та фінансові контори "неминуче" втратять дозволи на вільну комерційну діяльність в ЄС, що є наслідком "обмежень, які обрали самі британці", каже Барньє.

"Залишаючи єдиний ринок, вони втрачають паспорт фінансових послуг", - додав він.

Така різка заява зводить нанівець сподівання міністра у справах виходу Великої Британії з ЄС укласти унікальну торговельну угоду, схожу до тієї, якої раніше досягли з Канадою.

Також, Британія не може одноосібно вирішити не виходити з ЄС. На переконання Барньє, таке рішення потребуватиме згоди 27 країн-членів ЄС.

Світ добрих данських слів

Хюгге, данське слово, яке означає затишок, і популярна останнім часом концепція, схоже, скоро відійде на другий план, оскільки Данія готова запропонувати світу ще декілька позитивних понять, пише New York Times.

Копирайт изображения Bryan Thomas/Getty
Image caption "Щедрі об'єми дуже міцної кави" - один з атрибутів хюгге

Хюгге, як світ довідався минулого року, асоціюється "з людьми у вручну зв'язаних светрах, які збираються з друзями після активного зимового відпочинку, грають в настільні ігри, споживають випічку і щедрі об'єми дуже міцної кави у світлі свічок, бажано в якійсь скандинавській країні".

Хюгге є невіддільним елементом lykke ("лукке"), тобто щастя данською мовою. Видання пророкує йому шалену популярність, підкріплену виходом "Маленької книги лукке: таємниці найщасливіших людей світу", а також традиційно високим місцем Данії у рейтингах щасливих країн світу.

Конкуренцію у царині нових концепцій Данії може скласти Швеція, яка пропонує lagom ("лагум"), назву якої можна перекласти як "не надто багато, не надто мало". Суть її полягає у поміркованості в буденному житті.

"Якщо атрибутами хюгге є кориця та свічки, то апологети лагум скоріше виберуть піцу "з собою" і Нетфлікс", - пише газета.

В соціалізації - здоров'я

Самота може "більш ніж вдвічі" збільшити ризик діабету другого типу, стверджує Daily Express з посиланням на висновки вчених.

"Проведене вченими всебічне дослідження показало, що люди, які відвідували гуртки або спілкувалися у групах, мали менші шанси захворіти на потенційно смертельний діабет другого типу", - пише видання.

Дослідники встановили, що у жінок з недостатньою соціалізацією ризик захворіти на діабет цього типу на 112% вищий. Для чоловіків ризик підвищується на 42%.

Для Британії це "тривожні" дані, пише газета, оскільки наразі в країні приблизно 7,7 мільйона самотніх людей, більшість з яких жінки, і ця цифра зростає.

Автори статті припускають, що отримані висновки можуть призвести до кардинального переосмислення зміни способу життя.

Огляд підготувала Марія Кондрачук, Служба моніторингу ВВС.

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів