Наколотий апельсин і баба Параска

Огляд українських часописів у понеділок, 23 листопада.

Image caption Газети

“Роковину революції відзначили з бабцею Параскою та вcього одним наколотим апельсином” відзначає сайт газети “Сьогодні” та ілюструє подію фоторепортажем. На одній з фото та ж ексцентрична героїня Майдану баба Параска. В руці апельсин, на якому вирізано рот та очі, що робить його схожим на такий собі міні-гарбуз з Хеловіну. В апельсині стирчать два шприци.

Про те, як відзначали буремні події Помаранчевої революції пише також “Газета по-київськи”.

Знову ж таки заголовок “На Майдан повернулись ідеалісти і Параска”. "На день Свободи на майдані Незалежності про Помаранчеву революцію згадали лише декілька десятків чоловік"', пише газета. Видання звертає увагу на те, що Юлія Тимошенко на Майдан не збиралась, а Віктор Ющенко надав перевагу більш зручному Українському Дому, де проходили заходи, присвячені Дню Свободи. Більшість з тих, хто прийшов на Майдан, пише газета, відмовились обговорювати політиків, мовляв, прийшли на зустріч майданівських друзів, а не підтримувати, як пише газета, екс-кумирів.

Image caption Юрій Луценко

Інша тема, на яку звертають увагу одразу декілька видань, кримінально-політична. Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко в інтерв”ю тій ж таки газеті розповідає про хід розслідувань найбільш гучних справ. Хабарі, замовні вбивства, справа Лозинського, Еліта центр та інші.

Щодо справи, у якій лунали звинувачення щодо педофілії на адресу ректора київського вузу, то тут Юрій Луценко повідомляє про те, що телефонні розмови звинуваченого прослуховували з весни. Водночас міністр каже, що більшість батьків не хочуть давати свідчення, чи писати заяви.

На ту ж тему "Дзеркало тижня" з матеріалом ”Получнична чорнуха”. Газета звертає увагу на те, що інформація про розслідування так званого “артеківсьского скандалу” – суперечлива. Одні джерела стверджують, що може відбутися арешт одного з депутатів. Інші, що кримінальна справа на межі розпаду.

Газета "День" пише про переговори прем'єрів України та Росії Юлії Тимошенко та Владіміра Путіна у Ялті. Газета звертає увагу на те, що російський прем"єр не без сарказму коментував візит до України президента Грузії Михайла Саакашвілі. Натомість український прем’єр, «якій слід було б обуритися, не лише не зніяковіла від його витівки з приводу з’їдених краваток, але, нібито не розуміючи її гостроти, за звичкою, наче закохана в учителя п’ятикласниця, хихотіла», - зазначає видання.

«Звісна річ, поки що дуже мало хто знає, про що йшлося за зачиненими дверима. За кожну поступку в міждержавних відносинах, а тим більше, якщо норма зафіксована в контрактах, доводиться платити — обіцянка Путіна не виставляти штрафи за недобір газу чимало вартує», - підводить підсумок «День».

Таблоїдне видання «Комсомольська правда в Україні» пише про те, що російський підводний човен заледве не втонув у Чорному морі. Поблизу берегів Абхазії єдиний ходовий підводний човен російського Чорнорського флоту «Алроса» подав сигнал біди. Командування російського Чорноморського флоту зайняло, як повідомляє видання, глуху оборону. Родичі членів екіпажу на умовах анонімності повідомили (коментарі їм давати заборонило командування російського Чорономорського флоту у Севастополі), що на підводному човні відмовив двигун. Субмарину буксирують до Севастополя. Дружина офіцера підводника сказала кореспонденту видання, що «ця ніч здалася їй найдовшою у житті».

Видання згадує про інші аварії та катастрофи російських підводних човнів, зокрема, «Курська». Тоді російське керівництво теж відмовчувалось. Підводний човен «Алроса» базується у Севастополі. Це човен, який знімався у російському фільмі “72 метри”.

Заголовок в журналі «Главред» «Втекли в Офшори». Видання намагається дослідити, скільки ж коштів було переведено в офішорні зони. Беручи за основу 14 мільярдів доларів, Главред, спираючись на оцінки експертів, згадує про політичну нестабільність у країні, а також інші причини, які можуть бути розцінені, як несприятливі умови для бізнесу. Водночас деякі експерти прогнозують повернення коштів наступного року – після стабілізації економіки. Це може вплинути на стабільність гривні, а також інвестування будівництва об’єктів до Чемпіонату світу з футболу Євро 2012, стверджує «Главред».

«Чи потрібен борщ для депутата?» – заголовок в газеті «Рівне вечірнє». Регіональне видання ставить питання “чи варто годувати депутатів обідами у дні сесій за бюджетний рахунок у ресторані. Хоч годувати міських депутатів ніхто не зобов’язаний — не для того вони агітували за себе, щоб зайву тарілку борщу задурно з’їсти”. Пропозиція від газети така: «годувати депутатів під час сесії треба. Але не у ресторані із ста грамами від чергового депутата-іменинника, а у міській лікарні наприклад. Тим самим годувати ще і хворих, які там лежать», - категорично заявляє регіональний часопис.