Проблеми з мільярдом і географією

Огляд українських часописів у вівторок, 24 листопада.

Депутатам запропонували справу на мільярд – таким заголовком розпочинає свій матеріал газета «Коммерсант-Украина», розповідаючи про позачергове засідання парламенту, яке БЮТ скликає у четвер. В ході нього парламентарі спробують подолати вето президента на закон про виділення Міністерству охорони здоров’я одного мільярда гривень для боротьби з епідемією грипу. Однак необхідної для вирішення цього питання підтримки з боку Партії Регіонів ініціатори поки не мають. Ветуючи закон, Віктор Ющенко пояснив свою позицію тим, що його реалізація спричинить емісію гривні. В уряді вето сприйняли вкрай погано, назвавши його «війною проти власного народу».

Також газети багато пишуть про проблеми з географією в Українських високопосадовців. Приводом тому став вчорашній виступ президента Віктора Ющенка на телебаченні, в ході якого він презентував свою передвиборчу програму і, як пише «Газета по-українськи», переплутав Ірак з Іраном. Говорячи про досягнення України за часи свого президентства, він сказав: "Ми вивели своїх хлопців з Ірану. Це ми зробили, і давайте не будемо це забувати". Видання нагадує, що у 2005 році українські миротворці були виведені з Іраку. Інші видання також нагадують про "переплутування" Віктора Януковича. Так під час виступу на конференції "Ялтинської європейської стратегії" він переплутав Стокгольм і Гельсінкі. Раніше лідер Партії регіонів переплутав Косово і Чорногорію.

В президенти за компанію – “Газета по-киевски” намагалася з’ясувати, заради чого ідуть на вибори ті кандидати, яким рейтинги аж ніяк не прогнозують перемоги. І як з’ясувало видання, логіку в цих діях знайти можна. Частину кандидатів газета ідентифікує як технічних – аби фаворити президентської гонки могли “зливати” через них компромат. Попри це, більшість “непрохідних” кандидатів технічними назвати не можна. Вони йдуть на вибори, аби не дати себе забути – пише видання, посилаючись на експертів.

Скільки нас буде – запитує газета “День” у заголовку до матеріалу, в якому вона пише, що обіцянки кандидатів у президенти про зростання кількості населення аж до 50 мільйонів, або про те, що до 2015 року в Україні буде природний приріст населення, у соціологів та демографів викликають щиру посмішку. Усі вони твердять в один голос: такого не буде не тільки в нас, а й у жодній країні світу. Причин є кілька: старіння націй, показники смертності частіше перевищують показники народжуваності. Але минулий рік став знаковим для України: тоді народилося найбільше дітей за останнє десятиріччя. Щоб народжуваність в Україні і надалі зростала, потрібна активна соціальна політика – цитує експертів видання.

«Україна молода розповідає», що переможцем дитячого «Євробачення» став нідерландець Ральф Макенбах. Фінал конкурсу завершився в неділю в Києві. Нідерландець отримав головний приз цьогорічного конкурсу — статуетку «Дерево життя» з фігурками, створеними за мотивами тваринок із картин Марії Приймаченко. Україна вже вчетверте брала участь у дитячому пісенному конкурсі «Євробачення». Цей захід був не комерційний, а іміджевий, пише видання. Саме тому квитки на репетиції та фінальний концерт роздавалися безкоштовно. Українському уряду це обійшлося в 15 мільйонів із стабфонду.