"День скорботи: хто плаче, хто скаче"

молебень
Image caption Свічки і молебні - День скорботи

"День пам'яті: половина плаче, половина скаче" - заголовок на першій шпальті "Газети по-київськи", яка перевірила, що відбувалося в медіа-просторі країни в День скорботи.

Дослідження часопису показало, що так звана "чорна субота" пройшла в Україні як завжди: запалені свічки на вікнах, молебінь і комедійні шоу по телевізору. Як пише газета, якщо деякі українські телаканали прибрали у цей день з ефіру музичні заставки, то інші цілий день своєму глядачеві пропонували комедійні телешоу, а ввечері розважили концертом російських поп-зірок. "Газета по-київськи" пише, що Нацрада ніяк не може вплинути на ситуацію, хіба що дати певні рекомендації керівництву каналу, але не більше.

У продовження теми "Комерсант Україна" вміщує статтю під заголовком "Голод виміряли томами". Йдеться про те, що під вшанування пам'яті жертв Голодомору Віктор Ющенко заявив, що вже відомі імена, як сказано, "катів і вбивць", винних в організації голодомору та політичних репресій на території України. Водночас в СБУ повідомили, що кримінальна справа за фактом геноциду в Україні на завершальному етапі розслідування і вже має 253 томи.

"Україна молода" продовжує тему Голодомору у статті "Через Голод до життя". Видання наводить цитату з Карла Маркса: "Неперспективні народи мають піти зі світової сцени" - і розмірковує про те, як провідні радянські лідери звітували про підсумки "кампанії зі знешкодження" і як їм вдалося "розгромити націоналістичні елементи, які засіли на різних дільницях соціального будівництва в Україні".

"Танго з Кремлем" - тижневик "Кореспондент" у головніій темі номеру аналізує нинішнє ставлення російського керівництва до українських кандидатів. Часопис наводить цитату Владіміра Путіна, що "Кабмін Тимошенко є найкомфортнішим для Росії урядом".

Як пише "Кореспондент", Янукович для Росії вже не є другом Російської федерації і захисником прав російськомовного населення в Україні. Також у статті є думки експертів, які вважають, що Юлія Тимошенко вміло перетворила свого колегу Владіміра Путіна з опонента на надійну опору. "Матч призначення" - заголовок статті тижневика "Фокус", який аналізує футбольну ситуацію, що склалася між Ринатом Ахметовим та Григорієм Суркісом. Зокрема, "Фокус" припускає, що сутичка навколо квитків на матч "Україна-Греція" може стати приводом для серйозних змін у національному футболі. Адже ціна питання - представлення України в міжнародних спортивних структурах.

"Фокус" стверджує, що за найбільш поширеною версією, критика на адресу ФФУ демонструє протистояння власників футбольних клубів, які конкурують як у спорті, так і бізнесі. Крім того, є нарікання до федерації щодо справедливого суддійства та як витрачаються гроші ФФУ.

"Місія неможлива" - стаття тижевика "Главред", який пише про ймовірність підписання 4 грудня угоди про асоціацію між Україною і ЄС. На думку видання, президент Віктор Ющенко вважає, що підписання таки відбудеться, але з ним погоджуються далеко не всі. Зокрема експерти-міжнародники у статті пояснюють, що ніщо не вказує на найскоріше підписання. Адже перед тим, як мають підписати такий документ, його повинні протягом 4 місяців перекласти всіма мовами ЄС. Поки що Україна не завершила переговорний процес, зокрема про зону вільної торгівлі.

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів