"Сім місяців без права на дострокове..."

пірати
Image caption Пірати утримують "Аріану" вже 7 місяців

Сім місяців "Аріана" з українським екіпажем на борту перебуває у полоні сомалійських піратів. Голова Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж в інтерв'ю часопису "Факти" висловив сподівання, що вже до Нового року вони будуть звільнені.

Вказавши на обнадійливі тенденції, пан Маломуж нагадав, пишуть "Факти", що з обох сторін змінилися переговорники. Водночас він висловив жаль, що на перших етапах переговори не йшли внаслідок відсутності волі до компромісу з боку і піратських кланів і судновласника. А також з причини використання піратами певної тактики - одночасно в заручниках мають бути декілька суден, це, мовляв, є ґарантією безпеки морських розбійників. Але внаслідок поганої погоди, каже Микола Маломуж, їм декілька місяців не вдавалося захопити нові судна, ось чому визволення моряків, які перебувають у полоні, фактично залежить від того, коли у піратів з'явиться "свіжа здобич", вважає голова зовнішньої розвідки України.

Image caption "Аріана" - заручник піратів і непоступливості власника?

"Аріана - сім місяців без права на дострокове..."- заголовок "Газети по киевски". Часопис також вміщує пояснення експертів, чому судновласних затягує з викупом. Голова асоціації морських капітанів Азов'я Анатолій Лапін вважає, що передача грошей - це військова операція. І судновласник боїться, що його "кинуть". Але ж він не відмовляється викупати "Аріану", отож гроші у нього є, вважає пан Лапін.

А головний редактор "Морського бюлетеня" Михайло Войтенко налаштований категорічніше. Він каже, що оператором суховантажу Спірасом Мінасом потрібно зайнятися "серйозніше". Він, мовляв, просто "тягне ґуму" і торгується за якихось кілька тисяч. Пан Войтенко припускає, що з оператором потрібно боротися його ж методами. А саме - почати бойкотувати всі 14 його суден або хоча б затримати одне з них у будь-якому порту.

Пан Войтенко також каже, що є й інший вихід. Якщо судновласник заявить, що він неплатоспроможний, то родичі могли б самі викупити екіпаж. "Альтернативи не могло бути!" - під таким заголовком "День" присвячує свою статтю 18-ій річниці всеукраїнського референдуму, на якому 90% населення підтримали Акт про незалежність. Водночас часопис ставить вже традиційне питання: а чи можна сьогодні говорити про реальну незалежність України?

Якщо б сьогодні був проведений подібний референдум, то згідно із соціологічними опитуваннями, лише трохи більше половини громадян підтримали б незалежність, а проти прогосувала б чверть населення.

Часопис робить висновок, що такі показники можуть свідчити лише про те, що пересічні громадяни не відчувають свій суверенітет, тобто не мають відчуття впливу на політичні процеси в Україні або відчуття захищеності з боку своєї держави. Адже політики, на жаль, каже часопис, займаються захистом лише своїх особисто-корпоративних інтересів.

"Сегодня", посилаючись на чільних представників Партії регіонів, стверджує, що регіонали не пійдуть у коаліцію з БЮТ, якщо на президентських виборах переможе Юлія Тимошенко.

Регіонал Борис Колесников сказав в інтерв'ю одному з телеканалів, що ПР залишиться в опозиціії, якщо Віктор Янукович програє під час виборів. Регіонал також сказав, що практично неможливо, аби Янукович став прем'єром за президенства Тимошенко.

Чернігівський сайт "Великий вал" розповідає про проведення в обласному центрі маршу у рамках загальноукраїнської акції проти нелегальної міграції. Він був влаштований обласною організацією "Свобода". Учасники маршу вимагали, зокрема, посилення охорони східного кордону України, заявляючи про небезпеку витіснення українців зі своїх земель, серйозні фінансові витрати на утримання нелегалів, появу великої кількості "екзотичних" хвороб, безробіття.

"Дело" вміщує висловлювання головного тренера Київського "Динамо" Валерія Газзаєва, який оптимістично прогнозує, що його команда може виграти у іспанської "Барселони". А чому б і ні, запитує Газзаєв. "Динамо" сьогодні - дуже гарна команда, лідер чемпіонату і щодо гри, і щодо очків. На його думку, не потрібно применшувати гідність гравців. Газзаєв каже, що з Барсою кияни гратимуть лише на перемогу і намагатимуться виграти з рахунком 2:0.