Пенсія та зарплата - і мільйон на рік

газети

Заступник Генерального прокурора Олександр Шинальский каже, що історія з його квартирою у Баден-Бадені – «це удар нижче пояса». Вебсайт «Українська правда» запитує - звідки у державного чиновника гроші на нерухомість вартістю 550 тисяч євро?

«Українська правда» пише, що досі «не публічний» заступник генпрокурора Олександр Шинальський, який завідує міжнародним та фінансово-господарським блоком прокуратури, став аж надто відомим. УП нагадує про одну з попередніх публікацій за підписом чотирьох депутатів від БЮТ, яких об’єднує "непомітний, але дуже міцний ланцюг – вони собою утворюють так звану "групу Портнова" у парламенті."

Стаття розповідала про те, як "Асоціація прокурорів України" на чолі з Шинальським не посоромилася звертатися до бізнес–структур з пропозиціями перерахувати їм гроші. У такий же прямолінійний спосіб вони висловили бажання заволодіти земельними ділянками на південному узбережжі Криму.

З приводу цих закидів заступник Генпрокурора сказав, що " у нас, прокурорських працівників, немає нічого. Колись в оперативному управління прокуратури був санаторій "Зорі України" в Криму, але потім його забрала до себе ДУС, і його продали росіянам. Незалежність прокурорів – це також і економічна незалежність. Ми думали якимось чином взяти земельних ділянок, і, може, хтось нам допоможе побудувати будинок відпочинку для наших працівників. Знову ж таки, ініціатива виходила з регіонів. Представники наших осередків на місцях розповідали, що землю відведуть. На жаль, наші очікування не виправдалися".

Але найбільш резонансний момент депутатського розслідування – це оприлюднення угоди про придбання Шинальським нерухомості на німецькому фешенебельному курорті Баден-Баден, пише "Українська правда". Увагу до себе, як повідомляє видання, заступник генерального прокурора пояснив тим, що став конкурентом для іншого заступника Генпрокурора Рената Кузьміна в боротьбі за членство у Вищій раді юстиції – конституційному органі, покликаному вершити долю суддівського корпусу України.

«Українська правда» запитала про джерела доходів на придбання квартири в Баден-Бадені, на що Олександр Шинальский пояснив, що тяжко хворів і продовжує лікування за кордоном. Стосовно ж грошей, посадовець сказав, що в середньому останні п’ять років його доходи становлять близько мільйону гривень щороку - зарплата плюс пенсія, плюс доходи дружини.

Газета "Комерсант Україна" пише про саміт Україна-ЄС, на якому президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу оголосив про можливість підписання Угоди про асоціацію в 2010 році.

ЕС дав Україні неофіційний сигнал про можливість набуття членства, але попередив, пише видання, що заявка України на вступ до Євросоюзу може бути розглянута лише разом із заявкою Молдови.

Тепер прогрес євроінтеграції Києва залежить від прогресу Кишинева, в тому числі від вирішення замороженого придністровського конфлікту, робить висновок Комерсант-Україна.

Посилаючись на свої джерела у Брюсселі, газета відзначає існування неофіційної традиції Євросоюзу щодо розширення групами.

Ризик України – в існуванні невизнаної Придністровської республіки - вважає газета. В інтерв’ю газеті директор Європейських досліджень Молдови Віорел Чиботару сказав, що зараз мало підстав сподіватися, що проблема Придністров’я буде вирішено в короткотерміновій перспективі. Хоча із втратою комуністів після виборів монопольного права формування зовнішньої політики, відзначає газета, у цієї країни з’явились перспективи до розвитку стосунків з ЄС.

"Дзеркало тижня" стверджує, що за інформацією, отриманою з джерела в Кабінеті міністрів, виконувач обов’язків міністра економіки Ігор Уманський підписав лист із відповідними гарантіями іракській стороні на реалізацію серії збройових контрактів.

Газета відзначала, що саме зволікання з підписанням листа перепиняло шлях численним збройовим проектам, ємність яких спеціалісти збройового бізнесу оцінюють у 2,4 млрд. дол.

США виділили Іраку, пише "Дзеркало тижня", майже два с половиною мільярди на придбання нової техніки та озброєнь. Україні було надано перевагу в ході складного відбору, при чому, як відзначало видання, враховувалась активна участь військового українського контингенту в операції з врегулювання ситуації в Іраку.

Пожежа в Пермі

Українські видання також пишуть про подробиці пожежі в нічному клубі російського міста Перм.

Заголовок «Газети по-київськи» “В Росії життя дешевше вогнегасника”. Далі таке: «скнари-власники пермського клубу "Хромая лошадь", які економили на безпеці, вбили 112 чоловік. Це в 4 рази більше, чим у теракті у Невському експресі».

Газета пише, що від пожежі лише дивом не постраждав житловий будинок. Клуб знаходився не підвалі, його будівля винесена трохи вперед. Один із свідків та організаторів першої допомоги каже, що тіла постраждалих складали як доведеться і, що не було медиків, які б підказали, що треба робити в першу чергу.