“Почалася торгівля повітрям”

Українська преса

“Почалася торгівля повітрям” – заголовок статті газети ДЄЛО, в якій йдеться про копенгаґенську конференцію. Там представники двохсот країн мають обговорити майбутнє кіотського протоколу. Точніше підготувати нову угоду на зміну Кіотській, дія якої завершується у 2012 році. Часопис також припускає, що за результатами цієї конференції може скоротитися квота України щодо викидів парникових газів на 20%. Головна інтрига конференції – чи зможуть домовитися США і Китай з одного боку з країнами Євросоюзу – з іншого, щодо точки відліку рівня викидів парникових газів. Якщо штати та Китай відстоюють рівень викидів 2005 року, тоді як Євроспільнота наполягає на 1990 році. Якщо таки програє позиція Європи, тоді ці дві країни, зможуть уникнути суттєвого скорочення парникових викидів.

У продовження теми – “Україна Молода” розмірковує “Як людству не розділити долю динозаврів?”. Часопис також пише про Кіотську угоду, нагадуючи, що вона на виправдала покладених на неї сподівань. У статті наводять думки експертів, які заявляють про чотири пункти, які насправді можна очікувати від глобального самміту в Копенгаґені. А саме: тимчасової угоди, якою б розв”язували усі невирішені проблеми; угоди про “загальну картину”, на якій окремі подробиці мають бути вималювані в майбутньому; загального принципу дій до середини 2010року; або ж повного фіаско самміту.

Цю екологічну тему продовжує газета ДЕНЬ, яка переконує, що українська офіційна делегація на цій кліматичній конференції чекає на продовження практики продажу квот на викиди парникового газу. Водночас, українські екологи нагадують, що питання клімату – це здебільшого збалансований розвиток промисловості, пише ДЕНЬ.

А ось “Газета по-київськи” на першій шпальті запитує чи прийде “Кульгавий кінь” до Києва? Часопис після трагедії в пермському нічному клубі провів дослідження щодо пожежної безпеки в низці київських закладів. Тим паче, що пожежі в клубах та невеличких кафе столиці траплялися протягом останніх 5 років. Висновок газети по-київськи, після перевірки закладів такий, що лише в одному ресторані дійсно були і кнопки виклики пожежних і таблички з вказаними аварійними виходами. В інших трьох були зафіксовані низки порушень.

“Місцеві ради йдуть з партії” – заголовок “Комєрсант Україна”, часопис пише, що Верховна рада знову готова проводити вибори до місцевих рад на мажоритарній основі. Як твердить видання таку ідею підтримують депутати фракції “Наша Україна – Народна самооборона”, а також БЮТ та блок Литвина. Також готові повернутися до цього принципу представників регіоналів, хоча й раніше виступали за обрання депутатів місцевих рад за партійним принципом. Поки що така ініціатива від НУНС лише на етапі законопроекту, оприлюдненому на сайті ВР. Утім, комуністи не готові підтримати документ, пояснюють що люди мають голосувати не за конкретну людину, а за програму розвитку регіону, пише комєрсант.

Газета по-українськи повідомляє, що допомогу на дітей буде збільшено вже через рік. Верховна рада ухвалила закон, який підвищує виплати матерям. Йдеться про допомогу у сумі двадцяти двох прожиткових мінімумів за першу дитину. Сьогодні це пятнадцять з половиною тисяч гривень. Проте відразу платитиму частину суму, а решту упродовж від одного до трьох років. Щодо другої дитини, то допомога становитиме – 45 прожиткових мінімумів, а наступні по по дев”яносто прожиткових мінімумів. Закон набирає чинності з січня 2011 року.

Регіональні інтернет видання висвітлюють такі теми:

Львівська ратуша веде тему мистецтва. Йдеться про те, що У Львові побільшало на одну виставкову залу: в неділю на ринку "Південний" відкрили культурно- мистецький центр "Львів". Для формування першої експозиції інформаційно-мистецький центр "365" обрав трьох львівських художників

Кіровоградська правда пише про те, що спецінспекція з благоустрою хоче «на живця» відслідковувати нелегальні пункти прийому металобрухту. Залучать бомжів, будуть ходити по нелегальних пунктах. Мається на увазі, що бездомні нібито здаватимуть метал.

Новини Криму пишуть, що місцеві екологи пропонують не пускати туристів до Тихої бухти. Вони розробили проект зонування регіонального ландшафтного парку місцевого значенння, який називається «Тиха бухта», що під Феодосією.

Новини на цю ж тему