Times: поліція чекає теракту в Лондоні

поліція
Image caption Скотленд-Ярд відстежує, що відбувається в інтернеті, аби знати, чого очікувати

Поліція британської столиці твердить, що зараз постала реальна небезпека масивного терористичного акту – про це пише британська газета Таймс.

Скотленд-Ярд попередив лондонські компанії та бізнесменів про підготовку терористичного акту, подібного до нападу в індійському місті Мумбаї у листопаді минулого року, коли загинуло 174 людини та ще понад 300 було поранено.

Британська газета повідомляє у неділю, що представник спеціального анти-терористичного підрозділу лондонської поліції сказав: «Мумбаї наближається до Лондона.»

За словами поліцейського зараз виникла ситуація, коли невелика група людей зі зброєю та саморобною вибухівкою може спробувати захопити офісне приміщення і брати там заручників.

Газета пише, що поліція очікує подібний напад на початку нового року.

За інформацією джерел Таймс, два тижні на одному з радикальних ісламістських вебсайтів з’явилося повідомлення про те, що така підготовка іде.

Таймс нагадує, як саме сталися напади у Мумбаї минулого року.

10 озброєних чоловіків захопили кілька готелів та кав’ярень і тримали сотні людей заручниками протягом трьох днів.

Поліція твердить, каже газета, що за останні місяці в інтернеті зросла кількість обговорень тем, пов’язаних з безпекою і терористичними нападами, що примушує розвідку бути у стані підвищеної готовності.

Таймс пише, що ці сигнали, отримані через інтернет, за останні тижні стали більш «конкретними» і тому вимагають серйознішого ставлення.

«Раніше це були припущення і спекуляції, - цитує радника з питань безпеки Таймс, - зараз ми маємо чіткі сигнали підготовки теракту.»

На початку цього року, пише британська газета, військові та служби розвідки провели навчання у графстві Кент, де якраз і інсценувалася ситуація, коли у Лондоні стається напад озброєних радикалів.