Росіяни не певні, чи мати кирилицю у вебі

російська матрьошка
Image caption Росіяни віддані традиціям, але інтернет воліють бачити у латинськиму шрифті

Газета "Нью-Йорк Таймс" вміщує статтю свого московського кореспондента про те, як протистояння супердержав досягло й інтернету.

Кліфорд Леві, кореспондент Нью-Йорк Таймс у російській столиці пише, що Кремль вже давно дратує те, що Сполучені Штати домінують в інтернеті, і це панування поширюється навіть на заборону використовувати кириличний шрифт в адресах вебсайтів.

Навіть Кремль має бути применшений до kreml.ru.

Тому, пише американська газета, російський уряд зараз вирішив вести перед у запровадженні нелатинських шрифтів у веб-домени в інтернеті.

Але не всі раді змінам

Проте, веде далі видання, наміри створити кириличні домени спричиняють побоювання серед самих же росіян, що країна знову виявиться відрізаною від решти світу, як і у часи Холодної війни.

Газета цитує росіянина Алексія Ларина, який живе у Тулі.

«Це стане кроком до ізоляції. І через те, що проект Кремля, то, цілком можливо, він стане кроком і до цензури.»

Нью Йорк Таймс далі цитує представників найпопулярнішого пошукового механізму у Росії, Яндекса, які кажуть, що лише 10% користувачів інтернету у Росії погодяться на використання кириличних веб-адрес вже у найближчому майбутньому.

Газета каже, що, за словами Дмітрія Пескова, відомого консультанта з питань інформаційної технології, який організовує веб-конференції, росіяни просто не побачать у чому сенс запровадження кириличних адрес.

Темпи ростуть

Зараз понад 30 мільйонів росіян щотижня підключається до інтернету, пише американський часопис. Кількість під’єднаних до інтернету людей у країні з населенням у 140 мільйонів, зростає чи не найшвидше у Європі.

Зараз є 2.5 мільйони адрес з доменом .ru, але всі вони використовують латинський шрифт у назвах.

Кириличні домени увійдуть в обіг наступного року.

Росія вже активно розробляє власну систему.

Нью-Йорк Таймс передбачає, що наступними можуть стати такі країни як Китай, Японія та Єгипет.

Серед прибічників переходу на кириличні домени американська газета називає російського президент Дмітрія Медвєдєва, який пишається тим, що добре знайомий з Інтернетом і каже, що перехід на кирилицю відкриє інтернет для тих росіян, які погано знайомі з латинським шрифтом.