Янукович: обіцянки в інтересах Росії

Image caption Віктор Янукович

Віктор Янукович дав інтерв’ю недільному випуску впливового часопусу 'The Daily Telegraph' 'Sunday Telegraph'. Стаття вийшла під заголовком: ”Це кінець Помаранчевої революції”.

Газета твердить, що п’ять років тому його списали як “політичний труп”, а тепер він можливо на порозі тріумфального реваншу. Кореспондент пише, що критики порівнюють колишнього електрика та члена радянської комуністичної партії з одним з лідерів СРСР Леонідом Брежнєвим, але, як виглядає, це не проблема для мільйонів українців.

Лідер опозиції сказав, що за його президенства Україна приєднається до зони вільної торгівлі з Росією і що російська стане другою державною мовою з таким самим статусом, як і українська. Він також обіцяв розглянути питання визнання проросійських проблемних грузинських республік Південна Осетія та Абхазія, незалежність яких визнала Росія.

Часопис також цитує одного з найближчих радників пана Януковича, Ганну Герман, яка сказала: "Не у наших інтересах відрізати себе від Росії. Ми можемо стати містком між Росією та Заходом. Це важлива роль."

Коли Ендрю Осборн запитав пана Януковича, чи залишилось в нього почуття помсти, він, не роздумуючи, відповів: "Я просто хочу працювати для людей та відновити порядок".

В інтерв’ю виданню пан Янукович зокрема сказав: "Вони кажуть я змінився. Всі міняються. Я був надто наївним. Ми вчимось, ми здобуваємо досвід, ми вчимось з власних помилок."

Ендрю Осборн твердить, можлива перемога Януковича перекреслить геополітичну мапу Європи, спрямувавши прозахідний шлях Помаранчевої революції 2004 року назад, у сферу інтересів Москви. 'Sunday Telegraph' твердить, що ця перемога означатиме, що Україна відмовиться від амбіцій приєднатись до НАТО, і відкладе у довгу скриню членство у Європейському Союзі.

Автор також спілкувався і з оточенням іншого кандидата в президенти, хоча і немає інтерв'ю з самою Юлією Тимошенко. За неї прокоментував віце-прем'єр Григорій Немиря:

"Янукович - це динозавр, а його команда - Юрський період. Якщо він виграє, ми опинимось у сірій зоні між Росією та ЄС".

Московський кореспондент іншого британського часопису 'Independent on Sunday' Шон Волкер втім твердить, що яким би не був результат цих виборів, тобто хто б не виграв, все одно Україна змінить курс назад до Росії.

Видання твердить, що Юлія Тимошенко, хоча і виступає за інтеграцію з Європейським Союзом, сама добре розуміє, що багато залежить від Росії. Шон Волкер нагадує, що свого часу її націоналістичні ідеї не подобались Москві, де її прирівнювали до іншого “ненависника” грузинського президента Міхаїла Саакашвілі.

Втім, з часів Помаранчевої революції багато змінилось і пані Тимошенко стосунки налагоджує з Москвою, робить висновок 'Independent on Sunday'.

Часопис “The Observer” також твердить, що після виборів Україна схилятиметься до Росії. Видання пише, що після того, як у 2004 році вирішувалось питання майбутнього України як демократичної держави, тепер багато виборців розчарувалися в Помаранчевій революції і в обох кандидатах. Багато з них, твердить, видання, голосуватимуть проти всіх.