Британська преса про вибори: 'кримінал' і 'опортуністка'

карикатура у газеті
Image caption У цій карикатурі FT бере на кпини і ЄС, який, на думку газети, не виявив достатньо ініціативи у стосунках з Україною

Через день після виборів кілька британських газет аналізують, що означає імовірна перемога Віктора Януковича, а також, чому програла Юлія Тимошенко.

Газета Financial Times пише у редакційній статті, що Віктор Янукович, який 5 років тому намагався «вкрасти» українське президентство, тепер отримав його цілком заслужено.

Утім, газета вважає, що перед українцями постав складний вибір: «чоловік з кримінальним минулим», якого «підтримують олігархи» та «примадона-опортуністка», яка сама має «туманне минуле, пов’язане з бізнесом».

Але, пише Financial Times українці можуть пишатися тим, що вибори пройшли демократично, і тепер настав час для Віктора Януковича продемонструвати, що змінилася не тільки Україна, але і він сам не той, ким був колись.

Раком державних закладів газета корупцію і каже, що з нею треба боротися.

Financial Times пише і про проблеми у взаєминах з Росією, та про економічну кризу і нездатність, як Юлії Тимошенко, так і Віктора Януковича, переконати Міжнародний валютний фонд у здатності створити умови для обслуговування кредитів.

Газета пише, що пан Янукович, для того, аби ефективно керувати країною, має спробувати дослухатися до виборців, які голосували за Юлію Тимошенко.

Водночас, наприкінці замітки Financial Times зазначає без особливого оптимізму, що навряд чи Віктор Янукович зможе справитися з усіма цими завданнями. Але є надія, завершує часопис, що демократія, яка парадоксально привела його до влади, також примусить його робити правильний вибір у керівництві.

Перший ворог Помаранчевої революції переміг

Газета Guardian також пише про результати українських виборів і вважає, що, попри те, що вибори пройшли демократично та попри те, що «росіяни не втручалися у процес», переміг «не той кандидат».

Віктор Янукович, пише газета, який був так званим «негативним героєм» Помаранчевої революції, тепер нарешті дістанеться влади через демократичні вибори.

Саме він отримав найбільше вигоди з Помаранчевої революції, вважає Guardian.

Але і в інших аспектах суспільного життя, пише часопис, Помаранчева революція лишила важливий спадок: на сьогодні Україна єдина країна пост-радянського простору, яка провадить вільні вибори. Тут є ЗМІ, вільні від державного контролю (але не вільні від контролю олігархів, яким вони належать).

Далі газета дає оцінку виборчій кампанії і пише, що багато її учасників доклали зусиль до того, аби Юлія Тимошенко програла, включно з президентом Ющенком, кандидатами Тігіпком та Яценюком.

Guardian завершує замітку думкою про те, що першим візитом нового президента має стати Брюссель, а не Москва.

А також пише про те, що Україні не варто заглиблюватися в історію, шукаючи там моделей для сучасних політиків. Натомість, вважає Guardian необхідно, аби новий керівник міг вирішити принаймні деякі з численних проблем України.