''Януковичу доведеться зробити вибір: Росія чи Європа''

газети

Індепендент у своїй редакційній статті пише про "немудрий крок пані Тимошенко".

Газета пише, що якщо Юлія Тимошенко оскаржуватиме рішення в суді, то вона зробить собі й Україні погану послугу.

“Хоча пані Тимошенко поступилася на менше ніж 4%, у демократії - навіть порівняно молодій - поразка з невеликим відривом все одно залишається поразкою,” – пише газета.

Як пише Індепендент, останні вибори дали надію, що після років нестабільності той, хто прийде до влади, скористається своїм мандатом, щоб об’єднати, а не роз’єднати. Пані Тимошенко зараз взяла протилежний курс.

На жаль, пише Індепендент, вона не зрозуміла, що за умов демократії очолити відповідальну опозицію - це почесне і необхідне покликання.

ДейліТелеграф стала першою західною газетою, якій пан Янукович дав після виборів інтерв’ю. Її зацікавила теза пана Януковича про те, що Захід не повинен боятися зв’язків України з Росією.

Пан Янукович відкинув закиди в тому, що є ставлеником Кремля і додав, що Захід із його президентства ще матиме зиск.

"Я зробив глибокі висновки зі своїх помилок. Я на боці України і хочу збалансованих і прагматичних взаємин із нашими партнерами", - заявив газеті Віктор Янукович.

За підтримки надзвичайно заможних олігархів і натренований американськими радниками, пан Янукович буквально видряпався на верхівку влади після того, як 5 років тому його позбавили перемоги через порушення на виборах.

Тепер він каже, що не тримає на Америку зла, хоча переконаний, що Вашингтон допомагав оркеструвати Помаранчеву революцію.

Обіцяючи тепліші стосунки із Заходом, пан Янукович не приховує, що пріоритетом вважає відновлення зіпсованих взаємин із Росією.

Сприяння вступу Росії до СОТ, можливе подовження оренди на базування Чорноморського флоту в Криму, рівний статус російської мови з українською - це лише деякі з планів Віктора Януковича.

Як і самій Україні, йому доведеться зробити символічний, але доленосний вибір: Росія чи Європа, - підсумовує Дейлі Телеграф.