Дзеркало тижня: Росія хоче зрушень у питанні майна в Україні

санаторій Політ у Криму - один зі спірних об'єктів
Image caption санаторій Політ у Криму - один зі спірних об'єктів

Тижневик "Дзеркало тижня" пишу про проблему власності в україно-російських стосунків, обговорення якої відновилося після перших візитів до Москви нового українського президента та прем’єра:

"Зрадівши, що Віктор Ющенко більше не президент, росіяни поспішають максимально озвучити свої запити новій українській владі з усіх цікавих для них напрямів. Тим більше що й чергова нагода обговорити "коло питань, які становлять взаємний інтерес", невдовзі з’явиться — на другу половину квітня у Москві заплановано чергове засідання комітету з питань економічного співробітництва під орудою прем’єрів України і Росії.

Мабуть, російська сторона під час цієї зустрічі хоче зрушень і в проблемі власності," - пише "Дзеркало тижня", і звертає увагу на оприлюднене у офіційному виданні російського уряду - "Российской газете" - інтерв’ю із заступником голови Федерального агентства з управління майном Юрієм Медвєдєвим.

Це інтерв’ю починається із питання вирішення проблем майна, розташованого за межами Росії, яке у самій Росії вважають своїм.

Юрій Медвєдєв заявив, що Росія хотіла б відновити свої майнові права на близько 300 об’єктів як соціального, так і промислового призначення в Україні

Пан Медвєдєв, зокрема, згадав санаторій "Політ" у Криму, який за радянських часів був базою відпочинку космонавтів.

Росія "претендує на 78 об’єктів"

Водночас, як заявив в інтерв’ю "Дзеркалу тижня" новопризначений голова Фонду державного майна України Олександр Рябченко, всі претензії на власність мають бути підтверджені документально:

"Для врегулювання питань необхідно було подавати встановлений перелік документів, що підтверджує право власності. Українська сторона подала документи на 18 об’єктів, і з них було підтверджено власність у Росії на 8, у тому числі на майновий комплекс посольства України в Москві. Росіяни подали документи на 78 об’єктів, із них підтверджене право власності на 13 об’єктів, а також на пайову участь у будівництві та фінансуванні ще чотирьох об’єктів. Це точні цифри на сьогодні, принаймні для нас."

"Дзеркало тижня" також пояснює такий низький відсоток документально підтвердженого права власності терміном давності, через який відповідні документи були втрачені, а також неможливість довести, чи фінансувалося будівництво певних об’єктів із союзного або ж республіканського бюджетів.