Захід ''зітхне з полегшенням'', бо Україна не йде в НАТО

стаття в Ґардіан

Британський часопис Ґардіан пише про відмову української влади від планів вступу до НАТО.

Газета пише, що у багатьох західних столицях, а також в Росії «зітхнуть з полегшенням» після оголошення нового українського лідера про те, що «колись активний кандидат», Україна відмовилася від своєї мети стати новим членом Альянсу.

Ґардіан цитує українського міністра Грищенка, який сказав, що "Україна буде продовжувати розвивати свої відносини з альянсом, але питання про членство в даний час знято з порядку денного."

Газета також наводить заяву президента Януковича, який сказав, що "вступ до НАТО не є реалістичним для нашої країни сьогодні. Серед умов вступу до НАТО є підтримка більшості населення".

Ґардіан нагадує, що членства в НАТО домагався Віктор Ющенко, за активної підтримки адміністрації Буша і уряду лейбористів у Британії, і «не зважаючи на відсутність ентузіазму в межах України та стурбованість деяких членів НАТО».

Ґардіан пише, що така стурбованість в НАТО посилилася після конфлікту між Росією і Грузією 2008 року.

Газета пише, що після саміту у Бухаресті, на якому лідери Альянсу погодилися, що Україна і Грузія «стануть членами НАТО», «більшість членів НАТО зрозуміли, що членство України і Грузії спровокує конфлікт з Росією».

Автор статті пише, що в звіті Мадлен Олбрайт про зміну стратегії НАТО у майбутньому членство України в НАТО не згадується взагалі.