Economist: Перші 100 днів Януковича багато кого на Заході налякали

Британський тижневик Економіст розмірковує про перші 100 днів президентства Віктора Януковича.

Image caption Ілюстрація з журналу Економіст

У статті "Новий президент України не є російською маріонеткою. Але його країна має глибокі економічні проблеми" тижневик пише, що жанр української політики поки що важко визначити, але, що після "мильної опери, якою була українська політика після Помаранчевої революції" вона радше схиляється до жанру noir:

"Атмосфера в Києві змінилася: свободи трохи менше, залякування трохи більше. Проте хоч деякі знаки виглядають зловісними, нещастя поки не трапилось.

Перші 100 днів Віктора Януковича багато кого на Заході налякали.

Пан Янукович погодився продовжити перебування Російського Чорноморського флоту в Севастополі до 2042 року в обмін на дешевший газ, дозволив повернутися до Криму російським службам безпеки і спровокував побоювання цензури в мас-медіа. Він практично не провів серйозних реформ".

Часопис нагадує про пропозицію російського прем’єра Путіна об’єднати Газпром і Нафтогаз і продовжує:

"Інтенсивність російських переговорників, як виглядає, налякала не лише західних оглядачів, а й самого пана Януковича.

Він продемонстрував небагато ентузіазму, коли під час нещодавнього візиту до Києва президент Росії Дмітрій Медведєв висловив бажання посилити співпрацю між двома країнами".

Економіст робить такі висновки:

"Немає особливих сумнівів, що в уряді пана Януковича закладені авторитарні тенденції. Проте чи вони будуть реалізовані, частково залежить від стану української опозиції, яка досі була менш ефективною, ніж багато хто сподівався. Пані Тимошенко ще не перетворилася на опозиційного лідера, а мас-медіа ще не віднайшли свою чесність та професіоналізм. Ключовою є і роль Америки та Європи.

Захід мусить уникати враження, що він не проти, аби пан Янукович наступав на свободу в ім’я відновлення стабільності".