Рішення КС України на користь президента

Irish Times вміщує статтю під заголовком "Рішення КС України на користь президента".

Президент України Віктор Янукович заявив, що усі гілки влади мають виконати рішення Конституційного суду, який повернув йому повноваження, які були передані парламенту у 2004 році.

Янукович заявив на саміті у Ялті: "Україна повинна дотримуватися верховенства права. Це головна засада демократії. Відтак, президент, парламент та уряд повинні виконати рішення конституційного суду".

Відтак, президент Янукович зможе формувати власний уряд, а Україна знову стає реально президентською республікою, радше як парламентською.

Конституційний суд ухвалив поновити засади Конституції 1996 року за якими президент подає кандидатуру прем’єр-міністра та склад нового уряду на затвердження парламенту.

Часопис нагадує, що політичну реформу було ухвалено у грудні 2004 року, коли перемогу на президентських виборах здобув Віктор Ющенко, а прихильники президента Кучми утримували більшість у парламенті. Тепер новообраний президент Янукович має більшість у Верховній раді. Опозиція вважає, що рішення Конституційного суду є політичним, а не юридичним.

Новини на цю ж тему