Британська преса про Осаму і теорії змови

Копирайт изображения AFP
Image caption Теорії змови: що справді сталося за стінами будинку, куди прилітали американські командос?

Британська преса три дні поспіль присвячує перші шпальти подробицям операції війська США і знищенню лідера Аль-Кайди Осами бін Ладена.

"Таймс" виходить під центральним заголовком "Тепер знищити Аль-Кайду" - і повідомляє про знахідки американської розвідки у резиденції Осами бін Ладена та нові плани Білого дому.

"Індепендент" вміщує цілий додаток з промовистою назвою "У лігві Осами бін Ладена".

Часопис повідомляє про те, що в резиденції лідера ісламістів було вилучено 10 твердих комп’ютерних дисків і сотні американських розвідників працюють над тим, щоб за свіжими слідами заарештувати чим більшу кількість учасників мережі Аль-Кайди.

"Файненшал Таймс" вміщує статтю під заголовком "Оселя терору: США та Пакистан розсварилися після вбивства бін Ладена".

Мова йде про протести офіційного Ісламабаду щодо рейду на пакистанську територію американських командос без узгодження з пакистанським керівництвом. ЦРУ пояснило це тим, що не довіряє колегам з пакистанських спецслужб і передбачало, що бін Ладена було б відразу попереджено про плани нападу.

Найцікавішою є зміна тону консервативної "Дейлі Телеграф". У вівторок часопис вийшов з великим портретом Осами бін Ладена на першій шпальті і заголовком: "Він загинув, прикриваючись дружиною". Цій події було присвячено ще 16 сторінок аналізу з усіма подробицями. Але вже в середу "Дейлі Телеграф" виносить на першу шпальту спростування:

"Білий дім спростовує обставини смерті бін Ладена". У підзаголовку часопису обставини смерті ватажка Аль-Кайди подаються з точністю до навпаки - з посиланням на речника Білого дому: "Бін Ладен не був озброєним. Він не ховався за тілом своєї дружини як за живим щитом. Дружину не було вбито під час рейду, а затримано разом з дітьми".

Часопис також цитує заяву пакистанських талібів, які ставлять під сумнів факт смерті бін Ладена, оскільки ніхто не бачив цьому свідчень.

"Дейлі Телеграф" подає коментар також американського конгресмена і кандидата у президенти від республіканців Рона Пола: "У мене є запитання, чому наш уряд цілий час заохочує теорії змови? Чому вони не подають реальної картини?"

Новини на цю ж тему