Плани Китаю щодо "Варяга" лякають сусідів

Китай офіційно підтвердив, що куплений в України недобудований авіаносець "Варяг" готується до першого виходу в море і буде першою складовою майбутнього флоту авіаносців.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Перший китайський авіаносець уже невдовзі вийде в море

Зараз корабель, куплений в України - нібито під казино на плаву - 1998 року за ціною металобрухту, проходить ремонт і переоснащення в порту Дальян.

Новина про те, що "Варяг" буде використовуватися для дослідно-тренувальних програм, за повідомленням інформаційного агентства Рейтер, не переконала інші країни регіону, які стурбовані нарощуванням військової потуги Китаю на морі.

Рейтер цитує неназвані джерела, які кажуть, що Китай власними силами будує ще два авіаносці.

Державна преса Китаю наголошує на потребі зміцнювати безпеку морських перевезень, зокрема, морських торговельних маршрутів.

Щоденний орган збройних сил Китаю "Газета визвольної армії" пише про кінець доби "відставання" Китаю в морі, що "призвело до болючої для китайців ситуації, коли вони мають морські володіння, але не можуть їх захистити, безпомічно ковтаючи гіркоту поразки через свою відсталість".

Але далі газета в своїй редакційній статті пише, що становище зміниться, позаяк Пекін нарощує видатки на оборону, тоді як Вашингтон скорочує свій значно більший оборонний бюджет.

Інше видання - China daily - пише, що авіаносець, який матиме назву китайського полководця Shi Lang, проходить зараз останні приготування для виходу в море в доці Дальяна.

Сусіди Китаю в азійсько-тихоокеанському регіоні побоюються загострення ситуації через більшу рішучість китайського флоту.

За минулі 12 місяців морські протистояння спалахували на морі між кораблями Китаю, з одного боку, і військовими та комерційними чи науково-дослідними суднами Японії, В'єтнаму і Філіппін з іншого.

Уже зараз, як повідомляє Рейтер, сусідні з Китаєм країни планують кроки у відповідь на зміцнення китайського флоту: Японія оголосила про збільшення кількості підводних човнів із 16 до 22, а Філіппіни розглядають пропозиції збільшити військові видатки у півтора рази.

Копирайт изображения BBC World Service

Новини на цю ж тему