Інфляція - рекордно низька, житло - рекордно дороге

Останнє поновлення: Вівторок, 10 січня, 2012 p., 10:20 GMT 12:20 за Києвом
Інфляція - рекордно низька, житло - рекордно дороге

Преса цитує аналітиків, які не довіряють офіційним даним щодо інфляції в Україні

У вівторок, 10 січня, українські газети пишуть про рекордно низьку інфляцію, рекордно високі ціни на житло та епідемію сказу в столиці.

Рекордно низьке зростання цін?

Україна закінчила 2011-ий рік з рекордно низькою інфляцією у 4.6%, пише щоденна газета "Сегодня".

На думку експерта Олександра Жолудя, два основних фактори низької інфляції - це високий врожай зерна та овочів, а також загальносвітові тенденції. Адже, твердить експерт, ціни завжди ростуть повільніше, коли економіка у стагнації, тобто особливої заслуги влади у цьому немає.

А ось президент Українського аналітичного центра Олександр Охрименко вважає, що таку низьку інфляцію статистична служба подала, аби догодити владі, використовуючи у своїх розрахунках насправді низькі ціни на овочі. Але насправді ціни на більшість продуктів зросли на 10-12%, твердить експерт.

Думки експертів та уряду щодо інфляції у 2012 році збігаються, прогнозоване зростання цін коливається в межах 7.5-8%. Економіст Віктор Лисицький вважає, що уряд стримуватиме ціни на соціально значимі продукти, але великий вклад в зростання інфляції зробить Національний банк України, який, на думку експерта, масово друкуватиме гроші перед виборами для підвищення соціальних виплат.

"В результаті подорожчає їжа, потім одяг та побутова техніка, і реальна інфляція складе 15-18%, хоча офіційна, напевно, виявиться в межах 8%", - цитує економіста Віктора Лисицького газета "Сегодня".

Недосяжне житло

Вартість житла в Україні не відповідає доходам населення, пише газета "Вечерние вести", адже бум на ринку нерухомості України у 2001-2008 роках був зумовлений скоріше спекулятивними операціями, а не макроекономічними факторами.

"В результаті подорожчає їжа, потім одяг та побутова техніка, і реальна інфляція складе 15-18%, хоча офіційна, напевно, виявиться в межах 8%"

Віктор Лисицький, газета "Сегодня"

Порівнюючи ціни на нерухомість в різних столицях Європи, газета пише, що німець повинен працювати в середньому 2,5 роки, аби назбирати гроші на квартиру площею 60 квадратних метрів у Берліні. Мешканці Польщі або Чехії працюватимуть на аналогічне житло приблизно 6 років, в той час як українцеві з середнім заробітком знадобиться 22 роки, аби назбирати на помешкання в столиці, навіть беручи до уваги кризове падіння цін у 2009-2011 роках.

На думку видання, зростання цін на житло штучно стимулювалося у 2000-х роках, але наприкінці 2008 почався обвал цін, який і досі триває. Газета стверджує, що ціни падатимуть і надалі, адже немає економічного та соціального підґрунтя для бодай стримування їх на існуючому рівні.

Чотирилапих "турнули" з зооринка

Київська влада заборонила торгівлю собаками та кішками на головному зоологічному ринку столиці, що на Куренівці, через спалах епідемії сказу у місті, пише "Комсомольская правда в Украине".

"Заборона на продаж чотирилапих триватиме до кінця карантину, оголошеного ще в середині грудня", - цитує газета голову прес-служби Державної ветеринарної служби України Анатолія Осадчого.

"За правилами карантин має тривати не менше 60 днів", - додає пан Осадчий. Карантин не забороняє продаж тварин дома та через інтернет, але лікарі радять обов’язково перевіряти наявність документів про щеплення від сказу або ж звернутись до державної ветеринарної клініки та зробити щеплення безкоштовно.

Огляд підготував Дмитро Зоценко, Служба моніторингу Бі-Бі-Сі.

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS