ЗМІ: чи реставрують Путін і Трамп "Радянську імперію"?

Прапор СРСР Копирайт изображения AP

Чим загрожує світу зближення Дональда Трампа з Володимиром Путіним та чому японський прем'єр хоче поговорити про Росію з новообраним президентом США, а також перші промови Гілларі Клінтон після поразки - в огляді іноземної преси.

"Реставрація імперії"

"Реставрація Радянської імперії триває, і Америка не збирається зупиняти її", - вважає Daily Mail.

Такий невтішний висновок видання робить на підставі перших днів Дональда Трампа у статусі новообраного президента США, під час яких він отримав "гарного" листа від Путіна, провів з ним дружню телефонну розмову, після чого сирійський президент Башар Асад назвав нового хазяїна Білого дому "природнім союзником".

На думку газети, Дональд Трамп "підлещується" до Володимира Путіна й водночас не знаходить часу для "традиційних західних союзників".

Журналісти також стверджують, що при цьому пан Трамп не звертає уваги ні на бомбардування сирійськими і російськими військами Алеппо, ні на порушення прав людини в Росії, ні на агресію Кремля проти України.

"Такий тривожний, цинічний і недалекоглядний підхід є подарунком для Росії, войовничий лідер якої назвав розвал СРСР "найбільшою геополітичною катастрофою" і повен рішучості відновити імперію", - пише Daily Mail.

Автори припускають, що події можуть розвиватися за наступним сценарієм: Володимир Путін і Дональд Трамп домовляються про те, що Захід скасовує санкції, припиняє "набридати" Кремлю звинуваченнями в порушенні прав людини та визнає Східну Європу сферою впливу Москви. Натомість Росія допомагатиме боротися з тероризмом по всьому світу, забезпечить мирну угоду в Сирії та знизить військову напругу на західних кордонах РФ.

"Насправді, ця угода була б настільки ганебною, як і Ялтинський саміт 1945 року, на якому Сталін перехитрив Британію та Америку, прирікши східну Європу на страждання та полон у Радянській імперії", - пригадує Daily Mail та попереджає, що оскільки "Путін має на руках більшість карт, перспектива демократій Європи та Північної Америки перебуває в діапазоні від безрадісної до страхітливої".

Трамп "підбадьорив" Росію

Image caption Росія відмовилася від наміру стати учасником Римського статуту Міжнародного кримінального суду в Гаазі

Майбутні відносини Вашингтона і Москви аналізує і британська Independent.

Видання звертає увагу, що Росія, "підбадьорена" перемогою Дональда Трампа, вирішила вийти з угоди про Міжнародний кримінальний суд в Гаазі. Кремль пішов на такий крок на тлі розслідування анексії Криму та закликів до розслідування "злочинів" російських військових у Сирії.

"Окрім постійного звеличування пана Путіна під час своєї передвиборчої кампанії, пан Трамп начебто розглядає кандидатуру Джона Болтона, противника Міжнародного кримінально суду, на посаду держсекретаря", - додає видання.

На думку британського експерта Леслі Вінджамурі, Росія була незадоволена попереднім розслідування суду війни з Грузією та "розлючена" заявою прокурора про відкриття нової справи стосовно вже подій в Україні.

"Навряд чи рішення Росії сильно вплине на діяльність Міжнародного кримінального суду, тому що Росію ніколи не вважали його прихильником. Це позерство, яке зайвий раз підтверджує, що Росія насправді не співпрацює, коли йдеться про глобальну підтримку прав людини. Цей випадок є останнім у великому списку дій Росії проти прав людини всередині країни та за кордоном", - цитує експерта Independent.

Про що говоритимуть Трамп і Абе

Копирайт изображения epa gettty

Тема відносин з Росією стане провідною під час зустрічі Дональда Трампа з прем'єр-міністром Японії Сіндзо Абе, припускає Washington Post.

Видання нагадує про важливий візит Володимира Путіна до Японії, запланований на грудень цього року.

"Абе хоче дізнатися, наскільки та як швидко Трамп хоче перезавантажити відносини з Путіним, аби якнайкраще підготуватися до майбутнього візиту російського лідера", - каже експерт Шейла Сміт.

Washington Post зазначає, що Японія "дещо неохоче" погоджувалась з міжнародною спільнотою стосовно покарання Росії за анексію Криму та ситуацію на Донбасі.

"Абе активно шукає тісніших стосунків з Путіним та сподівається наступного місяця укласти угоду, яка б вирішила територіальний диспут, що тягнеться ще від часів Другої світової війни", - пишуть автори.

Вони додають, що президент Росії "особливо зацікавлений" в інвестиціях японських компаній на Далекому Сході і навіть "затребував" зустрічі з представниками великих корпорацій.

"Народний президент"

Копирайт изображения EPA

Тим часом Гілларі Клінтон "стримувала сльози" під час своєї першої тривалої публічної появи, після поразки на виборах, пише New York Times.

"Мушу визнати, прийти сюди сьогодні було не найлегшою справою. Кілька разів протягом минулого тижня я хотіла лише згорнутися калачиком з хорошою книжкою чи нашими собаками та ніколи не виходити з дому", - зізналася політик під час виступу на заході в одному з благодійних фондів Вашингтона.

Пані Клінтон, яку організатори назвали "народним президентом", підкреслила, що дуже турбується через "небілих дітей", яких її поразка зробила вразливими.

"Жодна дитина не повинна боятися ходити в школу через те, що вона латиноамериканець, афроамериканець, мусульманин чи має фізичну ваду", - заявила Гілларі Клінтон.

Наприкінці промови політик закликала своїх прихильників "вірити в нашу країну, боротися за наші цінності та ніколи не здаватись", пише New York Times.

Ілля Глущенков, Служба моніторингу ВВС.

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів