Немовлята при народженні кричать рідною мовою

Немовля плаче
Image caption Малюки навіть плачуть рідною мовою

Німецькі дослідники кажуть, що немовлята починають вловлювати тонкощі акценту їхніх батьків ще з лона матері.

Вчені дослідили плач 60 здорових немовлят із родин, у яких розмовляють німецькою і французькою.

Французькі новонароджені плакали з наростанням інтонації, тоді як у німецьких немовлят тональність плачу падала.

У статті, вміщеній у виданні Current Biology, дослідники висловлюють гіпотезу, що немовлята намагаються сформувати близькість з їхніми матерями, імітуючи їхні манеру говорити.

З дослідження випливає, що ненароджені немовлята ще в утробі матері впізнають першу мову, яку чують іззовні.

Науковцям було давно відомо, що плід здатний запам'ятовувати звуки з навколишнього середовища в останні 3 місяці вагітності, коли вони особливо чутливі до мелодики людських голосів і музики.

Раніше наукові дослідження засвідчували, що немовлята здатні відтворювати голосні звуки дорослих щойно від 12 тижня життя.

Катлін Вермке з університету Вурцбурґа, яка очолювала групу дослідників, сказала: " Драматичні висновки цього дослідження полягають у тому, що новонароджені не лише здатні видавати різні мелодії плачу, але що вони віддають перевагу тим мелодійним взірцям, які притаманні мові, яку вони чули в стадії зародка. Всупереч традиційним тлумаченням, ці дані доводять важливість плачу немовлят для початку мовного розвитку."

Група науковців записала і проаналізувала 60 здорових немовлят віком від 3 до 5 днів.

Аналіз виявив чіткі відмінності у формі мелодики плачу немовлят, які відповідали особливостям їхньої рідної мови.

Вони кажуть, що немовлятам потрібні лише добре скоординовані дихальні системи для відтворення мелодики, а не голосовий механізм, який розвивається пізніше.

Доктор Вермке: "Новонароджені мають високу мотивацію для імітування поведінки їхньої матері, бо це її приваблює і сприяє утворенню близькості. Через те, що обриси мелодії - чи не єдина риса материнської мови, яку новонароджені здатні відтворити, це може пояснити причини імітації мелодики мови в такому ранньому віці."