Птахів рахують за піснями

птах

Вчені розробили метод моніторингу розмірів популяції птахів через записи їхнього співу. Свої висновки вони оприлюднили в "Журналі прикладної екології". За їхніми словами, цей метод точніший, ніж виловлювання сітками, і не травмує птахів.

Орнітологи записали спів кропив'янки золотоголової, невеличкого птаха з родини горобцевих, поширеного в Канаді і на сході США. Запис було здійснено 4 мікрофонами. За допомогою нової методики звукового аналізу вчені зуміли підрахувати чисельність популяції кропив'янок у тому районі.

Як каже доктор Даяна Досон, кропив'янка є ідеальним птахом для випробування нової технології визначення чисельності великих пташиних популяцій.

Доктор Досон: "Ми обрали кропив'янку, бо вона має дуже особливий спів - він гучний, співають лише самці - і то або коли вони на землі, або низько на гіллі".

Вчені кажуть, що нова технологія допоможе в дослідженні будь-яких співочих птахів. Грем Мадж з Королівського товариства захисту птахів назвав це великим поступом в орнітології.

Грем Мадж: "Зараз, як ніколи раніше, життєво необхідно збирати інформацію про популяції птахів не лише в Сполученому Королівстві, а й у решті світу. Бо кожен восьмий птах у світі опинився на межі вимирання. Тому для їхнього збереження вкрай необхідно мати повну інформацію і про їхні популяції, і про динаміку змін з року в рік."

У Британії вчені мають відносно повну інформацію про зміни кількості птахів - у першу чергу, завдяки зусиллям тисяч відданих любителів природи, які спостерігають за птахами. Але навіть тут новий підхід може бути корисним у густих зарослях чи плавнях.