Протести проти Дарвіна в школах докотилися до України

Чарльз Дарвін був віруючим, але втратив віру в Бога після смерті доньки
Image caption Чарльз Дарвін спочатку був віруючим, але втратив віру в Бога після смерті доньки і вважав себе агностиком

Сьогодні в одному з київських судів відбудеться попереднє слухання справи, яка стосується доцільності розміщення в українських підручниках теорії Дарвіна.

У позові до міністерства освіти громадяни скаржаться на “монопольне становище лише матеріалістичного світогляду у шкільних підручниках”.

Богдан Рудий, один із співробітників Київського національного університету імені Шевченка, працює з Інститутом проблем походження Всесвіту і життя. Спеціальний сайт розповідає про цей заклад і його мету - дозволити вивчати у державній школі докази створеності світу та існування Бога, а не лише докази протилежного характеру.

"Цілком можливо, що буде чергова несправделивість, і міністерство освіти відповість на наші звернення демагогічними відписками", - говорить Богдан Рудий.

Він стверджує, що позов до міністерства освіти готові підтримати багато людей, але поки що позивачів вісім. Один з них – молодий батько Володимир Шепетько. Під час розмови із Бі-Бі-Сі він якраз сідав на поїзд до Києва, щоб бути присутнім на судовому слуханні і як, він сказав, захищати інтереси доньки.

"Коли дитина уявляє, що вона пішла від мавпи, то відповідно вона будує і своє життя: роби шо хочеш, відповідальності немає, виживає сильніший", - каже пан Шепетько.

Вчинок людей, які подають позов на міністерство освіти, знаходить розуміння у деяких офіційних представників церкви. Однак в інтерв’ю Бі-Бі-Сі єпископ Євстратій Української православної церкви Київського патріархату також став і на захист Дарвіна, еволюційну теорію якого, за словами єпископа, спотворювали.

"Де початок оцього ланцюжка еволюції? Він казав, що цей ланцюг прикутий до престолу Божого. Сам Дарвін був віруючою людиною і навіть церковним старостою. Це загально відомий факт".

Сам Чарльз Дарвін, проте, хоч і не був войовничим атеїстом, проте називав себе агностиком і не був церковною людиною.

У міністерстві освіти Бі-Бі-Сі сказали, що в нових підручниках, окрім теорії Дарвіна, згадуються й інші.

"Коли я вчилася, і мої діти, – теорія Дарвіна була єдина і непохитна. Зараз все зовсім по-іншому, - говорить представнмк міністерства Лідія Ващенко. – Різні теорії вивчаються: і занесення життя із Космосу, і теорія Опаріна, і Бог його знає ще які. Було б неправильно давати щось одне".

Претензії до теорії Дарвіна, до того ж у набагато категоричнішій формі, лунали і на судових слуханнях в Сполучених Штатах, Британії, Сербії та інших країнах.

Ініціювали позови зазвичай ті, хто вірить в існування вищого задуму Творця.

Проте в країнах Заходу дуже голосно також чути заяви науковців, які критикують теорію креаціонізму як бездоказову, і правозахисників, які наголошують на розділенні освіти й релігії.

Новини на цю ж тему