Телескоп НАСА виявив 5 нових планет

Космічний телескоп NASA "Кеплер" виявив 5 нових планет за межами Сонячної системи. Про це повідомили на черговому засідання Американського космічного товариства у Вашингтоні.

Усі виявлені екзопланети є досить великими: від радіусу, що в чотири рази більший за радіус землі, до розмірів, які перевищують розміри такої велетенської планети, як Юпітер.

Але в американській космічній аґенції запевняють, що телескоп дуже чутливий і здатний виявляти навіть набагато менші космічні тіла.

Телескоп "Кеплер" був виведений на орбіту в березні 2009 року. В нього вмонтована найбільша фотокамера з усіх, які будь-коли запускалися в космос.

З допомогою цього телескопа ведеться постійне й одночасне спостереження за понад 100 тисяч зірок.

Для виявлення екзопланет використовують так званий транзитний метод: телескоп реєструє затемнення на поверхні зірок, які утворюються внаслідок проходження космічних тіл.

Гарячіше Сонця

Image caption Космічний телескоп виявив аж 5 нових екзопланет

Усі п'ять нововідкритих планет обертаються на дуже низьких орбітах. Один виток довкола своїх зірок вони здійснюють за 3-5 днів.

Нововиявлені планети отримали назви - "Кеплер" - 4Б, 5Б, 6Б, 7Б і 8Б.

Учені припускають, що температура поверхні планет перевищує температуру розпеченої лави, яка становить 1200-1650 градусів за Цельсієм.

Такий висновок астрономи роблять на основі того, що екзопланети розташовані дуже близько до їхніх зірок, які є значно гарячіші за Сонце.

"Я б навіть сказав, що дві верхні планети гарячіші, ніж розплавлене залізо, і схожі на горнила. Вони настільки розпечені, що уявити там існування будь-яких ознак життя, безумовно, неможливо", - говорить Білл Боракі, науковець дослідницького центру НАСА.