Півжиття перед телевізором і в Інтернеті

Середній британець витрачає майже половину свого життя (поза годинами сну) на користування засобами масової інформації та засобами зв’язку.

Статистичні дані британської урядової установи Ofcom засвідчують, що люди у Великій Британії проводять до 7 годин на день за телевізором, в Інтернеті, чи користуючися мобільними телефонами.

Якщо взяти до уваги одночасне користування кількома засобами зв’язку, то в сумі вони забирають до 9-ти годин на добу.

Статистичні дані надходили від телекомунікаційних компаній і опитування 1138 дорослих.

Доповідь Ofcom також засвідчує, що традиційні засоби масової інформації утримують свої позиції на ринку.

Image caption Молодь віддає ЗМІ по 9 годин на добу

Телебачення, як і раніше домінує серед засобів масової інформації, і пересічна людина витрачає по 3,8 години щодня на перегляд телепрограм.

У середньому людина спить близько 8 годин, а відтак їй залишається 16 активних годин на добу, із яких 7 годин витрачаються на користування засобами масової інформації та телекомунікації.

Дослідження встановило, що молоді люди змогли «надзвонити» і «надивитися телевізора» на 9 годин і 32 хвилини за рахунок поєднання кількох видів такої діяльності.

Значною мірою це стало можливим за рахунок тривалішого користування мобільним Інтернетом і смартфонами.

У доповіді говориться, що кількість британців, які використовують свій телефон для вебсерфінгу, становить 13,5 мільйонів.

У той сам час відвідування вебсайтів з мобільних телефонів зросло на 240% у 2007-2009 роках. При цьому 45% трафіку припадає на соціальну мережу Facebook, а 8% - на пошуковий сервер Google.

На соціальні мережі припадає майже чверть усього проведеного в мережі часу.

Більшість користувачів соціальних мереж - це люди віком від 16 до 34 років, хоча Ofcom твердить, що дедалі більше літніх людей вдаються до таких послуг.

У доповіді також відображається поточний стан широкосмугового зв'язку у Великобританії, який сягає 73% відсотків користувачів.

Попри появу нових способів доступу до контенту, традиційні засоби масової інформації, такі як телебачення і радіо, як і раніше домінують у медіа-звичках людей.

"ТВ як і раніше відіграє центральну роль у житті людей", - сказав один із дослідників Джеймс Тікетт.

Радіо також утримує свої позиції, і до радіопослуг має доступ 91% населення.