Велика комаха з'їла черепаху

Велетенського водяного жука вперше зняли на камеру в момент незвичного обміну ролями між хижаком і жертвою: жук з'їв черепашеня.

Копирайт изображения S OHBA
Image caption Спостереження японського вченого показують ненаситність водяного жука

Для великих комах з родини водяних кліщів Lethocerinae притаманно полювати на малих представників родини хребетних, як от мальки риб чи жаби. Але зазвичай саме комахи є жертвами рептилій.

Однак науковці занотували приклади, коли представники одного виду комах поїдали невеликих змій і черепах. Саме таку незвичну поведінку спостерігав японський дослідник Сінья Охба під час нічної експедиції в західній частині префектури Хьоґо, що в центральній Японії.

Свої спостереження науковець описав у спеціалізованому виданні "Ентомологія". У його статті змальовано, як кліщ з підвиду Kirkaldyia deyrolli вбив черепашеня в невеликій водоймі поруч із рисовим полем.

За допомогою передніх кінцівок велетенський водяний кліщ міцно вхопив черепаху, всадивши свій голкоподібний хоботок у шию жертви, щоб поживитися нею.

Велетенські водяні кліщі зазвичай нападають лише на рухому жертву, тому не виключено, що комаха завбільшки 58 мм впіймала і вбила черепашеня до того, як почала його поїдати.

Копирайт изображения S OHBA
Image caption Хто тут хижак, а хто - жертва: все помінялося

У минулому доктор Охба вже фотографував, як ці жуки поїдали змій.

"Всі вважають, що кліщі родини Lethocerinae живляться лише рибами і жабами. Хоча поїдання черепахи і змії трапляються нечасто, ці фото здивували натуралістів, показавши ненаситний апетит цих комах", - сказав ентомолог.

На думку вченого, його спостереження перекреслюють усталені погляди на динаміку хижаків і жертв у прісних водоймах Японії.