2016 обіцяє стати найспекотнішим роком в історії

Спека Копирайт изображения Getty
Image caption Зростання температури у 2016-му спричинило руйнівні посухи у багатьох регіонах

Опрацювавши дані перших дев'яти місяців року, науковці на 90% упевнені, що 2016-й стане найтеплішим за історію спостережень.

Загалом температура повітря по всій планеті впродовж січня-вересня була на 1,2 градуса за Цельсієм вищою, ніж у доіндустріальну еру.

У Всесвітній метеорологічній організації (ВМО) кажуть, що рівень температури зберігатиметься достатньо високим до кінця року, аби побити рекорд, встановлений у 2015-му.

"Ще один рік. Ще один рекорд. Високим температурам, які ми спостерігали у 2015-му, судилося бути побитими в 2016-му", - ідеться у заяві генсека організації Петтері Тааласа.

Цього року на клімат впливав феномен "Ель-Ніньйо" (підвищення температури води в екваторіальній частині Тихого океану), але найсуттєвішим чинником зростання температури залишаються викиди вуглекислого газу.

Раніше у ВМО повідомляли, що у 2011-2015 роках світова температура була на 0,57 градуса Цельсія вища за середній показник у період між 1961 та 1990 роками.

Січень-вересень 2016-го перевищили цей показник на 0,88 градуса.

У деяких районах російської Арктики температура повітря була на 6-7 градусів вищою довгострокового середнього показника, кажуть у ВМО.

У багатьох інших арктичних і субарктичних регіонах Росії, на Алясці і на північному заході Канади норма перевищена принаймні на 3 градуси.

Вчені наголошують, що зараз докази на користь реальних змін клімату стають сильнішими, ніж будь-коли.

Згідно з аналізом ВМО, 17 із 16-ти найспекотніших років припали на 21 століття. Єдиним винятком був 1998 рік.

Новини на цю ж тему