Україна вшановує пам'ять жертв голодоморів

Голодомор Копирайт изображения memory.gov.ua
Image caption Україна відзначає 82 роковини страшного Голодомору

28 листопада в Україні вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років, в результаті якого загинули близько чотирьох мільйонів людей.

У Києві, інших містах України та закордоном відбудуться жалобні заходи із вшанування Дня пам’яті жертв Голодоморів, який відзначають в четверту суботу листопада.

О 16.00 разом із загальнонаціональною хвилиною мовчання відбудеться традиційна громадська акція "Запали свічку пам’яті".

Копирайт изображения Reuters
Image caption У "Меморіалі жертв голодоморів" можна знайти книги пам'яті загиблих та перелік цілих вимерлих сіл на півдні та сході України

Кожен громадянин може запалити свічку і встановити її на підвіконні, ушанувавши таким чином пам’ять мільйонів українців, яких було вбито голодом.

Цього року український інститут національної пам'яті підготував для "Меморіалу жертв Голодомору" у Києві експозицію "Люди Правди" - про тих, хто зберігав і поширював свідчення про Голодомор ще за радянських часів.

Україна та ще 24 країни світу офіційно визнали Голодомор геноцидом українського народу.

Натомість у Росії не визнають Голодомор геноцидом, стверджуючи, що від голоду люди вмирали у різних регіонах СРСР й він не був спрямований проти українців.

Новини на цю ж тему