Атаки в Парижі: концерт Стінга відкриє Батаклан

Атаки в Парижі: концерт Стінга відкриє Батаклан Копирайт изображения Getty

Концерт британського співака Стінга відкриє театр "Батаклан" у Парижі у переддень річниці нападів у французькій столиці.

Очікується, що концерт відвідають десятки постраждалих внаслідок нападів джихадистів з угрупування "Ісламська держава", які забрали десятки життів.

Організатори пояснюють, що вирішили відкрити відомий концертний зал, щоб він не перетворився на "могилу".

Усі виручені з концерту кошти Стінг віддасть на благодійність жертвам нападу.

"Батаклан" був останнім місцем, де у п'ятницю 13 листопада 2015 року вчини атаку джихадисти.

Копирайт изображения AFP

Цими вихідними у Франції вшановують 130 жертв нападів.

Але концерт в "Батаклаін", де близько 1 500 людей насолоджувались виступом американської групи орлів Eagles of Death Metal, коли озброєні люди увірвалися в зал минулого року, є одним з найбільш символічним.

Жюль Фрутос, який є одним з керівників театру протягом останніх 12 років, сказав агентству AFP: "Ми маєо йти далі після такого жаху, а не залишити тут мавзолей, гробницю".

Пан Фрутос домовився про концерт з британським рокером Стінгом, який першим виступав на відкритті "Батаклану" в 1978 році, після того, коли прочитав, що співак хотів допомогти.

Стінг говорить, що він сподівається, що концерт дозволить "вшанувати пам'ять, а також життєствердний дух тих, хто загинув".

За півгодини від початку продажів квитків на концерт було продано 1000 квитків.

Сотні квитків залишили для тих, хто вижив.

Копирайт изображения Getty

На концерті чергуватимуть психологи та консультанти для тих, хто потребує допомоги.

"Весь світ буде бачити як "Батаклан" оживе знову", - сказав Джером Ланглет з компанії-власника театру Lagardere Live Entertainment.

Концертний зал буде закритий у неділю, фактичну річницю нападу, коли буде відкрита меморіальна дошка в пам'ять про загиблих.

Інтер'єр театру повністю замінили.

"Батаклан" знову відкриють в середу для серії концертів британського співака Піта Доерті, сенегальський зірки Youssou N'Dour та британської легенди 60-х Маріанни Фейтфул.