В Росії затримали адміністратора "груп смерті" "Вконтакте"

Копирайт изображения Reuters

У Московській області затримали адміністратора однієї з так званих "груп смерті" в соціальних мережах, від дій яких постраждали не менше 20 підлітків, повідомляє Слідчий комітет Росії.

Слідчі з'ясували, що з грудня 2013 по травень 2016 року в соцмережі "ВКонтакте" створили вісім закритих спільнот, адміністратори яких за допомогою різних тестів і завдань схиляли підлітків до скоєння самогубств.

"В результаті дитина, яка вступила в групу для участі в захоплюючій грі і виконанні цікавих і, на перший погляд, невинних завдань, потрапляла у велику психологічну пастку", - йдеться в повідомленні СКР.

На даний момент слідчі управління СКР по Санкт-Петербургу встановили 15 підлітків, які перебували в "групах смерті" і наклали на себе руки в різних регіонах Росії. Самогубства ще п'ятьох молодих людей не відбулися, повідомляють у відомстві.

У травні російська "Новая газета" опублікувала розслідування про групи "ВКонтакте", присвячене темі самогубств. У статті йшлося про розслідуванню, яке провела мама однієї зі школярок після того, як дівчинка наклали на себе руки.

Розслідування "Нової газети" виявилося досить резонансним. Через кілька днів після виходу статті в Санкт-Петербурзі порушили кримінальну справу про підбурювання підлітків до самогубства через групи в соцмережі.

Новини на цю ж тему