У світі зростає кількість смертей від селфі

Фото 1 Копирайт изображения Getty
Image caption Зараз недостатньо вже просто сфотографуватися у дзеркалі, вважає багато користувачів соцмереж

У світі зростає кількість смертей, що стаються під час необачного фотографування себе, або селфі. Група американських вчених шукає способи боротьби із негативною статистикою.

Зокрема, команда дослідників на чолі зі студентом PhD Геманком Ламбою з університету Карнегі-Меллон в американському Піттсбургу розробляє спеціальний додаток, який попереджатиме своїх користувачів про небезпеку.

За даними вчених, у 2014 році від екстремальних селфі померли 15 людей, 29 померли у 2015, а у 2016 - аж 73. Вчені також з'ясували, за яких обставин і де стаються більшість селфі-смертей.

Високі будівлі, колії та інші ризики

Дослідження почали проводити у березні 2014 року - тоді Геманк звернув увагу на повідомлення у ЗМІ про смерть під час селфі. Відтоді дослідники зафіксували загалом 127 таких випадків.

Більшість із них сталися у Індії - аж 76. Ще дев'ять випадків сталися у Пакистані, вісім у США і шість в Росії.

Найпоширеніша причина смерті під час селфі - це падіння з великої висоти. Вони найчастіше стаються, коли люди видираються на скелі чи високі будівлі, щоби вразити екстремальними фотографіями друзів та фоловерів у соцмережах.

Водночас у Індії більшість селфі-смертей пов'язані з поїздами чи залізничними коліями. Це, за словами Геманка, пов'язано із "вірою у те, що позування на чи поруч із залізничними коліями із найкращими друзями виглядає романтично і є знаком їхньої вічної дружби".

Тим часом у США і в Росії великий відсоток смертей під час селфі пов'язаний із вогнепальною зброєю - дослідники пов'язують це зі місцевим законодавством про носіння зброї.

Як зупинити цю тенденцію?

Геманк із командою сподіваються запустити мобільний додаток, що попереджатиме горе-фотографів, які роблять екстремальні селфі, коли їхнє прагнення до унікального фото ставить під загрозу їхнє життя.

Копирайт изображения AFP
Image caption Падіння із висоти - найпоширеніша зі смертей під час селфі

Дослідники хочуть, аби додаток міг визначати, коли його користувач робить селфі на великій висоті, на залізничних коліях чи в будь-якій іншій небезпечній ситуації, і попереджати його про потенційні ризики.

Цього можливо досягти через поєднання різних геолокаційних сервісів і технологій розпізнавання зображення.

Команда уже протестувала свій алгоритм на 3 тисячах селфі-змінків, і стверджує, що програма розпізнає ризиковані фото у 70% випадків.

Звісно, існує й інша сторона такого задуму: чи не створить несподіване сповіщення під час напруженої ситуації ще більшу загрозу користувачеві?

Чому смерті під час селфі такі поширені?

Багато користувачів соцмереж, таких як Instagram, переконані, що чим краще селфі, тим більше вподобань, коментарів і нових фоловерів вони здобудуть. І останнім часом просто сфотографуватися у дзеркалі стає недостатнім.

Так росіянина Кирила Орєшкіна фоловлять майже 18 тисяч людей. Він відомий своїми фотографіями, зробленими на верхівках хмарочосів.

Інший користувач Instagram із нікнеймом Drewsssik також назбирав багато фоловерів, роблячи знімки на дахах багатоповерхівок. Він помер у 2015 році, коли впав будівлі.

У жовтні 2016 року 12-річна росіянка, відома як Оксана Б, померла, упавши з балкона, коли намагалася зробити селфі.

Новини на цю ж тему