Камбек "Барселони" з ПСЖ: як реагував світ

Барса Копирайт изображения Getty Images
Image caption Після поразки у першому матчі 0-4 мало хто вірив у загальну перемогу "Барси"

Дорослі люди ридали від щастя, інші переживали справжнє жахіття.

"Барселона" навіки вписала своє ім'я в історію Ліги чемпіонів, обігравши у середу ПСЖ 6-1 на домашньому стадіоні "Камп Ноу" після поразки 0-4 у першій грі 1/8 фіналу в Парижі.

Як відреагували гравці, тренери та світ на результат одного з найвеличніших поєдинків в історії європейського футболу?

"Сподівались до останнього"

Неймовірна вольова перемога "Барси" над парижанами, подібної до якої Ліга чемпіонів ще не бачила, "це - просто безумство, це - неймовірно", сказав після гри півзахисник каталонців Іван Ракітіч.

"Це було просто неймовірно", - додав хорват. А його тренер Луїс Енріке згадав, як поразка у першому матчі "поставила мене на коліна". Ще кілька днів тому він заявив, що покине клуб в кінці сезону.

"Барсі" довелось відігравати розрив у чотири м'ячі, і перші три вона забила завдяки зусиллям Луїса Суареса, Андреаса Іньєсти та Ліонеля Мессі.

Перед закінченням першої години гри Едінсон Кавані з ПСЖ, здавалось, поховав надії каталонців точним ударом у дев'ятку. Проте у бразильського нападника "Барси" Неймара були зовсім інші плани на вечір.

На 88-й хвилині він блискуче виконав штрафний, через три хвилини забив пенальті, а під кінець доданої п'ятихвилинки з його точної передачі Серджі Роберто забив переможний гол. Найбільший стадіон Європи "Камп Ноу" вибухнув у екстазі.

Копирайт изображения Rex Features

"Думаю, ми не втрачали надії до останнього, сказав Луїс Енріке. - Ми помітили, що вони не пішли вперед після голу, і ми грали просто неймовірно".

Тренер заявив, що "ми поставили на карту все, і це спрацювало. Іноді футбол дарує нам такі розв'язки, і цього разу була наша черга".

"Дорослі люди ридали від щастя"

Футбольний кореспондент ВВС Енді Вест на "Камп Ноу".

Хаос, повний хаос.

Переможний м'яч влетів у сітку на 95-й хвилині - і стадіон вибухнув чистим, несамовитим захопленням.

"Камп Ноу" ревів, всі навколо стрибали в екстазі, кричали і цілувались. Дорослі люди ридали від щастя, незнайомці кидались один одному в обійми.

І як рідко буває у сучасному спорті, у цього свята не було ні сценарію, ні постановників. А була тільки глибока, стихійна пристрасть найчистішого розливу.

Саме такі нечисленні моменти, а вони трапляються раз на кілька років, змушують любити спорт.

Стати свідком подібного особисто для мене - велика удача. Я думав, що після двох десятиліть роботи спортивним кореспондентом мене майже неможливо розчулити.

Як же я помилявся.

Коли шостий м'яч влетів у сітку, всю мою об'єктивну відстороненість як вітром здуло. Я стояв, відкривши рота, намагаючись усвідомити те, що щойно сталось. Зупинити час і насолодитись моментом. Сталось диво, і я був його свідком.

Як і всі, хто був щасливцем опинитись у цей вечір на "Камп Ноу", я напевне буду згадувати про нього ще довго. Можливо, з часом ми знайдемо слова, які правильно передають наші відчуття.

Копирайт изображения EPA

Але, скоріше за все, потрібних слів просто немає. Такого я ніколи не бачив і навряд чи коли-небудь побачу ще.

"Жахіття для всіх"

"Я кинувся до воріт з усім, на що був здатен. Ми були готові до цього. Вболівальники додали нам на полі ще десять людей. І ми присвячуємо їм цю гру". Автор переможного голу "Барселони" Серджі Роберто.

"Це найкращий матч, який я коли-небудь зіграв у житті". Нападник Барселони Неймар.

"Я пару зв'язок порвав на газоні "Камп Ноу". Але це того вартувало". Тренер "Барселони" Луїс Енріке.

"Це історичне досягнення, яке назавжди залишиться в пам'яті". Президент "Барселони" Хозеп Марія Бартомеу.

Копирайт изображения L'EQUIPE
Image caption "Немає слів, невимовно" - мовить передовиця французької спортивної газети L'Equipe

"Це жахіття для всіх. Три голи за сім хвилин - це дуже складно". Президент "Парі Сен-Жермен" Нассар Аль-Хелаіфі.

Найбільші камбеки у спорті

Фінал Ліги чемпіонів 2005 року багато хто наживає одним з найвеличніших матчів в історії. Програючи після першого тайму 0-3 "Мілану", "Ліверпуль" у другій половині гри за шість хвилин забив три голи.

Копирайт изображения PA
Image caption У 2005 році "Ліверпуль" зумів відіграти три м'яча і перемогти у фіналі Ліги чемпіонів

Основний та додатковий час матчу завершився унічию, і "Ліверпуль" переміг у серії пенальті, здобувши п'ятий трофей найпрестижнішого клубного турніру Європи.

Вибух у соцмережах - 1,9 мільйонів твітів.

• З початку гри в 21.45 за Києвом і до її закінчення про легендарний камбек "Барселони" написали майже 2 мільйона твітів.
  • В 23.46 за одну хвилину написали 83 565 твітів.