Лондонський марафон: кенійці перемогли іменитих ефіопів

Пеерможці марафону - Даніель Ванджіру і Мері Кейтані Копирайт изображения Reuters
Image caption Переможці марафону - Даніель Ванджіру і Мері Кейтані

На Лондонському марафоні боротьба за перше місце, як серед чоловіків, так і серед жінок, йшла між представниками Кенії і Ефіопії. В обох випадках менш імениті кенійці обійшли грандів світового спорту.

Переможцем Лондонського марафону серед чоловіків став спортсмен з Кенії Даніель Ванджіру. 24-річному бігуну знадобилося 2 години 5 хвилин 56 секунд, щоб добігти до фініша.

У минулому році Ванджіру виграв 41-й Амстердамський марафон, пробігши його на півхвилини швидше, за 2 години 5 хвилин 20 секунд.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Даніель Ванджіру розповів, що це був прекрасний день для марафону

У Лондоні відчайдушна боротьба розгорнулася на останньому етапі забігу між Ванджіру і триразовим олімпійським чемпіоном і шестиразовим чемпіоном світу Кененісом Бекеле з Ефіопії.

До кінця перегонів Бекеле почав нарощувати темп, але Ванджіру впорався з тиском і випередив іменитого суперника на 9 секунд.

У жінок переможницею також стала представниця Кенії, 35-річна Мері Кейтані. Вона пробігла дистанцію в 42 кілометри за 2 години 17 хвилин і 1 секунду. І це - новий світовий рекорд у жіночому марафоні. Кращий результат в змішаній гонці, як і раніше, належить британці Полі Редкліфф, яка у 2003 році показала час 2 години 15 хвилин 25 секунд.

У нинішньому забігу майже з хвилиною відставання від лідера (2:05:56) другою до фінішу прийшла ефіопська бігунка на довгі дистанції Тірунеш Дібаба, володарка трьох золотих олімпійських нагород Пекіна-2008 і Лондона-2012.

У рамках Лондонського марафону також проходив заїзд на інвалідних візках на дистанцію у 42 км. ‎Перемогу серед чоловіків здобув британець Девід Вейр - це вже його сьома перемога на ‎Лондонському марафоні. Серед жінок перемогла швейцарка Мануела Шер.

Image caption Принц Гаррі нагороджує Девіда Вейра

У марафоні цього року взяла участь рекордна кількість бігунів. Маршрут марафону ‎пролягає через низку найбільш відомих місцин британської столиці.‎

За даними організаторів, зареєструвалися понад 40 тисяч людей.‎

Копирайт изображения ВВС
Image caption Вид на марафон з Tower Bridge

Ще десятки тисяч людей вийшли підтримати бігунів уздовж їхнього маршруту вулицями Лондона.

Лондонський марафон проводиться щорічно із 1981 року. Це один із найбільш престижних і ‎масових забігів у світі.‎‎