Українській біатлоністці хотіли підробити допінг-пробу - New York Times

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Колишній спортивний функціонер Росії заявив, що його змушували підробити допінг-тести української біатлоністки Віти Семеренко, але він не погодився

Екс-голова російської антидопінгової лабораторії Григорій Родченков в інтерв'ю американському виданню New York Times розповів про махінації з допінг-пробами на зимовій Олімпіаді в Сочі 2014 року.

Зокрема він заявив, що тодішній заступник міністра спорту РФ Юрій Нагорних просив його підробити тести української біатлоністки Віти Семеренко, щоб її дискваліфікували.

"Він особливо переймався українськими біатлоністками, які були найбільш серйозною конкуренцією російській естафетній команді на іграх в Сочі", - цитує видання пана Родченкова.

Президент Федерації біатлону України в коментарі каналу "112" розповів, що нічого не знав про ситуацію з Вітою Семеренко: "Звичайно, це для нас був шок. Ми такого не очікували і не були готові зрозуміти, що так могло бути".

"Але допускаю це, тому що дуже велика ціна була виграшу Росією Олімпіади в своїх стінах в Сочі", - додав український спортивний функціонер.

Стаття

Копирайт изображения nytimes.com
Image caption Григорій Родченков очолював російське антидопінгове агентство з 2005 по 2015 рік й пішо звідти через звинувачення у покриванні допінгу. Зараз він дав свої коментарі американському виданню New York Times

У статті New York Times також вказується, що Григорій Родченков відмовився підробляти проби української спортсменки.

"За свою кар'єру я називав багато брудних проб чистими, але ніколи не робив навпаки", - наголосив колишній російський спортивний функціонер.

Зараз він живе у США - у 2016 році переїхав туди, як сам каже, з міркувань безпеки.

В розмові з New York Times він також розповів про те, що у махінаціях з допінг-пробами брали участь вже екс-міністр спорту Росії Віталій Мутко (зараз він заступник російського прем'єра з питань спорту, туризму та молодіжної політики) та чинний голова союзу біатлоністів Росії Олександр Крацов.

Останній, за словами Григорія Родченкова, начебто навіть виділяв свого особистого водія, щоб той привозив працівника ФСБ для "перевірки" ситуації з допінг-пробами.

Сам Олександр Кравцов заперечує всі звинувачення.

"Ми ніколи не вели з ними серйозних розмов на тему допінгу, і за весь час, що Родченков працював главою антидопінгової лабораторії, не зустрічалися взагалі", - відзначив Олександр Кравцов.

5 грудня Міжнародний олімпійський комітет має вирішити, чи допускати російську збірну до наступних зимових Олімпійських ігор в Кореї через звинувачення у системному вживанні допінгу.

Новини на цю ж тему