О. Рац: чого Україні очікувати на Мадейрі?

Під головуванням президента УЄФА Мішеля Платіні на португальському острові Мадейра відкрилось засідання виконаквчого комітету УЄФА.

У перший день розглядалися певні робочі моменти головно пов'язані з програмою Фінансовий Фейр Плей - або ж Фінансова Чесна Гра. Виконком УЄФА тут заслухав доповідь комісії, яка має на меті боротьбу з фінансовими зловживаннями у футболі.

Image caption Португальський острів Мадейра

Також у четвер було здійснено доповнення до нової системи УЄФА, яка викриватиме шахрайство у царині букмекерських ставок на футбольні матчі.

З цілого четвергового засідання також випливає, що УЄФА бажає заснувати власну комерційну структуру, яка б зокрема мала справу з продажем прав на показ футбольних матчів під егідою Європейської Спілки Футбольних Асоціацій. На першому засіданні також розглядалась низка робочих моментів зокрема затвердження порядку денного 24-го Конґресу УЄФА, який має пройти наприкінці березня наступного року у Тель Авіві.

Але без жодних сумнівів головна увага до конференції виконкому УЄФА концентрується на засіданні у п'ятницю, де головним питанням порядку денного стоїть остаточне вирішення і оголошення тих українських міст, які долучаться до Києва і прийматимуть у себе матчі чемпіонату Європи з футболу 2012 року. Також буде ухвалено остаточне рішення щодо того, де саме відбудеться фінальний матч Євро 2012. Нагадаю, що досі у цьому плані розглядалась кандидатура Києва.

Намагаючись здобути бодай якусь додаткову інформацію, я мав нагоду розмовляти у кулуарах з журналістами з різних країн, яких чимало прибуло на цю конференцію УЄФА на Мадейрі з усіх усюд.

Але якихось конкретних даних із солідними посиланнями у плані того, чого можна очікувати я не здобув. Висловлювались саме подейкування щодо можливого зменшення представництва українських міст із запланованих первісно чотирьох до трьох або навіть до двох. Втім, коли йшлося про якісь знов таки конкретні замінники тих "відкинутих" українських міст, питання дещо "зависало у повітрі".

Насамкінець додам, що делегатів засідання виконавчого комітету УЄФА оберігають від спілкування з пресою майже як кардиналів на ватиканському конклаві, тому жодної додаткової інформації, або ж навть можливості поспілкуватися з тими делегатами ні в кого з присутніх на конференції журналістів не було. Всі очікують на пресову конференцію у п'ятницю, на якій власне і буде зроблено кінцеву заяву з цього досить таки дражливого питання.