Ахметов: треба об'єднати чемпіонати України і Росії

Рінат Ахметов
Image caption Рінат Ахметов

Найбагатший українець, мільярдер, депутат від Партії регіонів, президент футбольного клубу Шахтар Рінат Ахметов сказав, що об'єднаний чемпіонат України та Росії - це цікава ідея, якою він готовий займатись.

Про це пан Ахметов заявив в інтерв'ю українській газеті "Спорт Уік-енд" одразу після матчу Шахтаря та Київського Динамо, де перемогу здобув донецький клуб, і таким чином завчасно став вчергове чемпіоном України.

Під час розмови кореспондент видання зацитував президента російського клубу ЦСКА Євгенія Гінера, який сказав, що мріє побачити об'єднаний чемпіонат України та Росії. Пан Ахметов сказав, що об'єднаний чемпіонат - це в першу чергу посилення конкуренції, і саме тому, він вважає, що це позитивно вплине на український футбол.

"Запитання полягає в одному: як це зробити? Це означає, що найкраща команда такого об'єднаного чемпіонату буде претендувати на місце у Лізі чемпіонів. Я завжди кажу: ми хотіли виграти Кубок УЄФА і нам це вдалось. А ось що стосується Ліги чемпіонів... Конкуренція в російському та українському чемпіонатах на найвищому рівні. І нашому чемпіону дуже важко виграти в Лізі чемпіонів. Насправді, навіть ставити такі завдання перед командою наразі нереалістично, - заявив в інтерв'ю газеті "Спорт Уік-енд" найбагатший українець.

Пан Ахметов також додав:

"Я точно знаю, що такий чемпіонат був би дуже конкурентним, він був би сильнішим за чемпіонати Франції та Німеччини. Він поступався би лише чемпіонатам Англії та Іспанії і за силою став би третім в Європі".

Помітно, що президент Шахтаря навіть не згадав про італійську Серію А.

На запитання кореспондента видання, що може завадити, чи допомогти ідеї створення спільної ліги, Рінат Ахметов сказав, що не знає, додавши: "Якщо моє слово допомагає - я за. Якщо моє слово заважає - я проти."

Президент Шахтаря сказав, що цю тему він доволі часто обговорює з самим паном Гінером, втім визнав, що лише їхнього бажання замало для втілення цієї ідеї:

"Напевне не всі клуби в Україні цього захочуть, так само, як і не всі в Росії, оскільки доведеться деяким командам з нижньої частини таблиць залишити вищу лігу. Більше того, треба подивитись юридичну процедуру: можливо це чи ні, і, якщо можливо, тоді як на це відреагує УЄФА. Втім, цим потрібно просто займатись, головне, що ми цього хочемо. Тут треба попрацювати і докласти зусиль. Якщо це можливо - я би з задоволенням зайнявся цим."