У Польщі критикують Веселкову Трибуну

Веселкова Трибуна 2012 хоче сидіти окремо Копирайт изображения BBC World Service
Image caption Веселкова Трибуна 2012: геям безпечніше сидіти окремо

Активісти польських організацій за права геїв скритикували висловлену у вівторок інціативу групи вболівальників, аби під час матчів Євро-2012 організатори відводили окрему трибуну для сексуальних меншин.

Ініціатори - група вболівальників із середовища геїв і лесбіянок - створили перший в історії Польщі гей-клуб підтримки національної збірної під назвою Teczowa Trybuna 2012, Веселкова Трибуна 2012. На веб-сайті фан-клубу сказано, що через загрозу агресивного ставлення з боку інших футбольних уболівальників польські геї просять відводити для них окремі трибуни.

Міська влада польського міста Гданськ - одного з чотирьох міст у Польщі, яке прийматиме гостей турніру Євро-2012, - вже відмовилася задовольнити прохання Веселкової Трибуни, заявивши, що такий поділ лише посилить дискримінацію геїв.

А правозахисники, які ведуть кампанію за визнання прав геїв у Польщі, заявили в середу, що окремі місця для вболівальників з числа секс-меншин на матчах Євро-2012 призведуть до більшої загрози агресії і проявів гомофобії.

У Польщі, у якій переважає консервативний підхід Римо-католицької церкви до гомосексуалізму, геї і лесбіянки часто стають об'єктом кпин і забобонів. Гомофобія в тій країні більш поширена, ніж у сусідній Україні, хоча за комуністичних часів гомосексуалізм був соціальним табу в обох країнах.

Агентство АП цитує Ґжеґожа Чарнецкого, представника базованої у Варшаві Кампанії проти гомофобії, який вважає інціативу Веселкової Трибуни контрпродуктивною: "Я розумію, що вони намагаються зробити, але не думаю, що багато людей будуть достатньо сміливими, аби відкрито сидіти в такому секторі".