Епідемія грипу у 13 областях України

Заступник голови секретаріату президента Ющенка Ігор Попов сказав в інтерв’ю програмі Ранок з Бі-Бі-Сі, що наразі можливість запровадження в Україні надзвичайного стану є мінімальною

Image caption Українські лікарні дають раду з епідемією

За його словами, Рада національної безпеки й оборони у понеділок розглядатиме питання про те як виконується план дій у зв’язку з епідемією грипу, зокрема, проблеми з центральним опаленням та забезпеченням аптек ліками й масками, а не питання запровадження надзвичайного стану.

І.Попов: «Ця можливість тепер ще мінімальна. У таких ситуація така можливість може розглядатися як теоретична».

Пан Попов заперечив, що напередодні він і голова РНБО Раїса Богатирьова припускали можливість надзвичайного стану:

«Президент цього не хоче. Якщо навіть і буде введено надзвичайний стан - це надзвичайний стан для влади, а не для громадян. Це не військовий стан.»

Очікується, що РНБО також розглядатиме питання про можливе подовження карантину у навчальних закладах.

Напередодні президент Ющенко заявив, що підстав для запровадження надзвичайного стану в Україні немає. Таку ж думку висловила прем’єр Юлія Тимошенко.

Тимошенко: рівень захворювання зменшується

Прем’єр Юлія Тимошенко під час зустрічі з представниками ВООЗ у понеділок сказала, що в Україні спостерігається тенденція до зменшення рівня захворювання на грип та респіраторні інфекції.

За її словами, епідеміологічний стан наразі перевищений у 17 регіонах.

За словами пані Тимошенко, найгірша ситуація була 2007-го року, коли грипом та вірусними інфекціями перехворіли понад 6 мільйонів людей, у той час як за той самий період цього року показник становить понад 5 мільйонів хворих.

Ю.Тимошенко назвала дані, згідно з якими від ускладнень пневмонії 2007-го року померли 4720 людей, а цього року – 3822 людини.

Юлія Тимошенко звернулася до ВООЗ з проханням надати допомогу Україні у, як сказано, забезпеченні, вакциною.

Вона також попросила допомогти організувати «правильну» інформаційну кампанію щодо боротьби з грипом.

Голова місії ВООЗ в Україні сказав, що ВООЗ рекомендує Україні продовжувати вакцинацію проти сезонного грипу і застеріг, що у разі появи в Україні вакцини порти свинячого грипу її буде не досить і потрібно буде починати вакцинацію з груп ризику.

Статистика МОЗ

За останніми даними міністерства охорони здоров'я, в Україні від грипу та ГРВІ померло 155 осіб, у тому числі за останню добу - 11 осіб.

Від початку епідемії захворіли 969 247 осіб, у тому числі за останню добу 32 443 людини.

Госпіталізовано усього з початку епідемії 48 972 людини, за останню добу - 3 994 особи, з яких у реанімації знаходяться 446 осіб.

Епідемічний стан на сьогодні зареєстровано у 13 областях і Києві.