Рада ''роззброїла'' боротьбу Тимошенко

Image caption ВООЗ надає Україні гуманітарну вакцину для 10% населення

Верховна Рада не подолала вето президента на закон про надання 1 мільярда гривень на боротьбу з епідемією грипу. Опозиційна Партія регіонів не підтримала урядову фракцію БЮТ, яка ініціювала позачергове засідання парламенту. У результаті за подолання вето проголосував 231 депутат.

Парламент ухвалив направити закон про надання коштів на боротьбу з грипом для доопрацювання.

Президент Ющенко твердить, що підтримує рішення про виділення 1 мільярда на подолання грипу, але пропонує надавати кошти, збільшивши державний борг за рахунок внутрішніх запозичень.

Представники партії Віктора Януковича твердили, що сама Юлія Тимошенко нещодавно заявляла про розкрадання сотень мільйонів гривень при закупівлі ліків і тому треба точно знати куди підуть ці гроші.

Чільна представниця Партії регіонів Ганна Герман сказала, що Партія регіонів пропонує ухвалити новий закон про надання 200 млн. грн. на боротьбу з епідемією грипу, а не долати вето президента на закон про мільярд.

Пані Тимошенко заявила, що під час засідання парламенту наступного тижня БЮТ ізнову ініціюватиме надання коштів на боротьбу з епідемією.

Прем’єр Юлія Тимошенко, яка брала участь у засіданні, напередодні сказала: “Я не знаю, як діяти. Без грошей, таку масштабну підготовку до другої хвилі зробити неможливо”.

Де взяти мільярд?

Президент Ющенко сказав, що "питання не в тому 1 мільярді гривень, питання в тому, що парламент, якщо підтримає це рішення, і прем'єр-міністр - нечесно ведуть економічну політику”. Президент додав, що цього необхідного мільярду в Нацбанку немає.

Депутат від БЮТ Юрій Полунєєв в інтерв’ю програмі Ранок з Бі-Бі-Сі у четвер твердив, що уряд знає що робити: “Ми знаємо що у ситуації з грипом може бути друга і третя хвиля, і тут не потрібно панікувати, а необхідні чіткі кроки, які уряд запропонував”.

Юрій Полунєєв погодився, що гроші на боротьбу з грипом мають розподіляти прозоро. Водночас, він не зміг сказати про якісь проекти документів, які б підтверджували потенційне прозоре використання грошей.

Днями раніше прем’єр-міністр доручила перевірку ліків за два роки. Контрольні та правоохоронні органи упродовж місяця мають представити таблиця цін, де можна було б порівняти ціни виробників та ціни за якими здійснювалися закупівлі. Вони також мають вивчити можливу причетність офшорних компаній до закупівель за завищеними цінами ліків медичного обладнання за бюджетні гроші.

Яка вакцина?

За даними міністерства охорони здоров’я України, представник ВООЗ сказала, що вакцина, яку ВООЗ має надати Україні як гуманітарну допомогу, надходить від різних постачальників. У міністерстві охорони здоров’я кажуть, що якщо вакцина відповідає вимогам ВООЗ, то немає значення, хто саме є виробником.

На сьогодні в Україні проходять процес реєстрації дві вакцини - канадського та російського виробництва. Проте, невідомо яка саме вакцина буде доступною в Україні.

Всесвітня організація охорони здоров`я готова надати Україні у вигляді гуманітарної допомоги 5 млн. доз пандемічної вакцини, що дозволить зробити щеплення близько 10% населення.

25 листопада міністр охорони здоров`я Василь Князевич заявив, що пандемічна вакцина, отримана від ВООЗ у вигляді гуманітарної допомоги, не використовуватиметься в Україні без проведення національної процедури реєстрації.