ЄС каже, що влада нічого не зробила

Постійний представник Євросоюзу в Україні Жозе Тешейра
Image caption Постійний представник Євросоюзу в Україні Жозе Тешейра

Напередодні чергової зустрічі керівників України та Євросоюзу чільні представники ЄС дали зрозуміти, що розчаровані відсутністю результатів у роботі української влади, що мали би наближати Україну до європейських стандартів.

Кореспонденти Бі-Бі-Сі кажуть, що ще рік тому на нинішній саміт у Києві покладали великі надії, і президент Ющенко не раз казав, що саме тут буде підписано угоду про асоціацію з ЄС, але ще задовго до зустрічі Україні дали зрозуміти, що цього не станеться.

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

Натомість постійний представник Євросоюзу в Україні Жозе Тешейра сказав в інтерв’ю Бі-Бі-Сі про відсутність виконання обіцянок влади у Києві впроваджувати реформи.

Пан Тешейра нагадав, що одразу після Помаранчевої революції чільні українські керівники заявляли про потребу конституційної реформи, щоб краще окреслити повноваження різних гілок влади, але жодного поступу у цьому не було досягнуто.

Представник ЄС також вказав на відсутність реформ в економіці, які би зменшували бюрократичні перешкоди для ведення бізнесу, та брак намагань диверсифікувати українську економіку, яка опинилася залежною від кількох енерговитратних і вразливих до міжнародних криз галузей.

Жозе Тешейра також заявив, що не бачить в української влади волі до боротьби з корупцією.

Співзвучними, хоч і більш дипломатичними, були заяви напередодні саміту з вуст інших чільних представників ЄС.

Президент Єврокомісії Жозе Мануель Барозу, заявивши про підтримку України, зауважив: «Водночас ми сподіваємося, що політичні лідери України впевнено і рішуче здійснять суттєві кроки в програмі реформ».

Комісар ЄС Беніта Фереро-Вальднер також сказала: «Ми будемо закликати наших українських партнерів дати новий імпульс українським реформам».