Третьяков: фейєрверки лише під наглядом

Image caption Пожежа у російській Пермі забрала життя понад ста осіб

Про пожежі та засоби безпеки в місцях громадського відпочинку в Україні - ексклюзивне інтерв'ю Бі-Бі-Сі Валерія Третьякова, заступника міністра надзвичайних ситуацій.

Бі-Бі-Сі: Як часто в Україні трапляються пожежі, де збирається багато людей, зокрема у закладах громадського харчування або відпочинку?

Валерій Третьяков: На жаль прожежі є, я б хотів навести статистику, в цьому році в Україні в місцях масово перебування людей, таких як театри, кінотеатри, цирки, клуби виникла 31 пожежа, на яких загинуло 9 людей, одиннадцять отримали травми. Дев'ять людей загинуло на тій події, що трапилася в казино у Дніпропетровську.

І прямі збитки від цього склали понад мільйон гривень. В закладах громадського харчування сталося 5 пожеж, загинуло 4 людини, 8 - травмовані. Збитки більше 3 мільйонів гривень. Статистика така, що засвідчує, що таке є і в нас. Не в такому масштабі, як в Росії, але є і в нас.

Бі-Бі-Сі: Які причини пожежі є найтиповішими, йдеться про вибух газу чи електропроводку, чи можливо застаріле обладнання аюо й людський чинник?

Валерій Третьяков: Найчастіше причиною виникнення пожежі являється порушення правил монтажу та експлуатації електрообладнання, необережне поводження з вогнем у 20 випадках, і на жаль, підпали у 30 випадках.

Бі-Бі-Сі: Причиною цієї жахливої пожежі у Пермі стало використання піротехніки у закритому приміщенні. Чи за правилами пожежної безпеки в Україні дозволено це робити?

Валерій Третьяков: В принципі дозволено, але в Україні є затверджені правила побутових піротехнічних виробів, тож здійснюється вого відповідно до інструкції, розміщеній на виробі. Варто зауважити, що забороняється використання споживачем побутових піротехнічних засобів у заборонений органами місцевого самоврядування час, місцях.

Виключення стосується святкування Нового року. Також не можна користуватися такими, що містять палаючу суміш, осколки, тобто такі, що можуть загрожувати життю і здоров”ю людини. Стосовно феєрверків чи щось подібне до цього то тільки під професійним наглядом можна робити.

Новини на цю ж тему