Лідер ЄНП: завжди обох, але конкретно...

Меркель, Балкененде і Тимошенко на з'їзді ЄНП

Генеральний секретар Європейської Народної Партії Антоніо Лопез-Істуріз в інтерв’ю Бі-Бі-Сі сказав, що ЄНП підтримує того кандидата у президенти України, який приїхав на з’їзд і «виявив відданість».

Напередодні в Україні виникла суперечка між представниками президентської і прем’єрської команд у зв’язку з різним трактуванням заяв Генерального секретаря Європейської Народної Партії Антоніо Лопеза-Істуріза на з’їзді у Бонні.

БЮТ заявляв, що ЄНП підтримала Юлію Тимошенко як кандидата в президенти. Наша Україна заперечувала таке трактування і звинуватила БЮТ у «жонглюванні фактами».

Суперечка загострилася після того, як урядова прес-служба розповсюдила заяву, в якій йдеться про те, що ЄНП закликає всі демократичні сили України об’єднатися навколо єдиного сильного кандидата, яким, як сказано, є Юлія Тимошенко.

Така ситуація викликала різку реакцію пропрезидентської Нашої України, чільні представники якої теж були на з’їзді ЄНП.

Антоніо Лопез на запитання чи ЄНП підтримує лише Тимошенко сказав: «Звичайно. Завжди. Також ми підтримували усі демократичні проєвропейські партії в Україні».

Бі-Бі-Сі: Чи не припускаєте ви, що в Україні можуть бути й інші достойні кандидати навіть більш демократичні?

Антоніо Лопез: Більш демократичні ніж Тимошенко і Ющенко - хто це? Я не знаю.

Пан Лопез зауважив, що серед інших кандидатів у президенти немає членів ЄНП і висловив сподівання, що кандидати «наступного разу налагодять з нами зв'язок. І ми їх негайно розглядатимемо».

Лідер ЄНП сказав, що, коли партія заявляє про свою підтримку того чи іншого кандидата йдеться не лише про солідарність, а й про «особисту відданість і підтримку лідерів, таких як Тимошенко і Ющенко. З боку нашої партії вони завжди матимуть таку підтримку. Допоки вони дотримуватимуться проєвропейських і демократичних принципів».

Бі-Бі-Сі: То ви підтримуєте Ющенка, Тимошенко чи обох?

Антоніо Лопез: Завжди обох. Але якщо на конкретний з'їзд приїхав хтось один з них і виявив відданість Європейській Народній Партії, то партія висловлює відповідь.

Бі-Бі-Сі: Чи можливо, що перед виборами може з'явитися ще й заява на підтримку Ющенка?

Антоніо Лопез: Якщо він виявить відданість, і такий же рівень впевненості а також вірності. Звичайно, я впевнений, що таке станеться. Але досі цього не було.