УЄФА затвердила 4 міста та фінал у Києві

Президент УЄФА Мішель Платіні

Виконавчий комітет УЄФА на засіданні на Мадейрі ухвалив, що усі 4 українські міста прийматимуть чемпіонат Європи з футболу 2012 року, а фінальний матч відбудеться у Києві .

Президент УЄФА Мішель Платіні сказав на прес-конференції:

«Я із задоволенням повідомляю, що завдяки надзвичайним зусиллям української влади ми можемо нарешті дати зелене світло симетричному розподілу міст-господарів турніру з чотирма містами у Польщі і Києвом, Львовом, Харковом і Донецьком в Україні».

«Залишається зробити ще багато. Я цілковито довіряю Україні й Польщі як господарям», - сказав Мішель Платіні.

Президент Ющенко і прем'єр Тимошенко назвали рішення УЄФА перемогою України.

Віктор Ющенко: "Сьогодні – наша спільна велика перемога, перемога всієї України".

Юлія Тимошенко: "Сьогодні перемогла Україна, переміг український народ".

Image caption Платіні привітав Україну

У травні УЄФА затвердила Київ, а також польські Варшаву, Познань, Вроцлав і Гданськ як міста, де відбудуться матчі фінальної частини чемпіонату.

Рішення щодо інших українських міст було відкладено через повільний поступ у підготовці до чемпіонату.

В Польщі рішення УЄФА сприйнято дуже позитивно. Директор спілки Євро-2012 Адам Олковіч сказав, що з самого початку виступав за рівний розподіл міст між Україною та Польщею.

"Це кредит довіри Україні. Україна використала свій шанс," сказав пан Олковіч, додавши: ""Євро (на двох) все ж було ініціативою України, тому вважаю рішення УЄФА справедливим".

З Мадейри розповів подробиці Олег Рац:

Внаслідок другого дня роботи засідання Виконавчого комітету Європейської Спілки Футбольних Асоціацій, загальновідомої як УЄФА , було зрештою зроблено оголошення яке становило центральний момент цілої конференції, що її провели на португальському острові Мадейра.

Оголошення президента УЄФА викликало жвавий інтерес бо ж власне засідання у п’ятницю затяглося у часі і та доволі велика група журналістів яка досить нервово очікувала на запрошення до пресової конференції просто зі здоровим ентузіазмом кинулася до спеціально відведеного приміщення при вході до шикарного готелю Рідз Палас, який просто ніби нависав на скелі над доволі похмурими того дня водами Атлантичного океану.

При цьому судячи з тих мов, що лунали у залі пресової конференції, зацікавленість отим рішенням УЄФА було сказати б загальним - від стриманої англійської та німецької з домішком шведської і аж до надзвичайно емоційної португальської та французької. Це звісно не згадуючи представників головних "винуватців" події - українців та поляків.

На спеціально скликаній пресовій конференції у розкішній залі готелю виступив президент УЄФА Мішель Платіні із заявою щодо рішення стосовно тих українських міст які зрештою таки прийматимуть у себе матчі Євро 2012. Мсьє Платіні який виступав французькою спочатку заявив, що виконком УЄФА проаналізувавши і обговоривши стан інфраструктури в українських містах-кандидатах ухвалив рішення, що 4 українські міста - Київ, Львів, Донецьк та Харків прийматимуть у себе групові матчі фінальної частини Чемпіонату Європи з футболу 2012 року. На додаток Мішель Платіні повідомив, що було вирішено, що фінальний матч Євро 2012 таки відбудеться у столиці України.

Президент УЄФА додав, що всі ці рішення було ухвалено після доволі ретельного розгляду документів та ґарантій, що їх було надано українським урядом та містами Донецьк, Київ, Харків та Львів впродовж останніх кількох місяців а також на підставі доповіді зі стану інфраструктури пов’язаної з проведенням матчів Євро 2012 у цих українських містах.

Водночас виконавчий комітет УЄФА особливо зазначив, що втім і надалі перед українською стороною лежить досить вагомий відтинок роботи яку треба здійснити в усіх чотирьох містах, що прийматимуть матчі Євро 2012. Було також зазначено, що уряд України належним чином має ґарантувати цілковите і сумлінне виконання вимог проведення турнірів подібного штибу. Саме з цією метою як зазначив президент УЄФА Мішель Платіні, Європейський союз футбольних асоціацій і надалі щільно спостерігатиме за станом інфраструктури у плані підготовки чотирьох українських міст до проведення турніру. При цьому було зазначено, що все це не лише стосується однієї України. УЄФА вестиме паралельну роботу з тими абсолютно цілями і з Польщею, яка також на разі має свої проблеми подібного типу.

Щодо рішення про графік проведення матчів Євро 2012 зокрема про міста, що прийматимуть чвертьфінали, президент УЄФА повідомив, що це питання дістане обговорення і ухвалення відповідних рішень дещо згодом.

Президент Федерації футболу України Григорій Суркіс який заявив, що його батькові сьогодні виповнилося 90 років, доволі емоційно визначив рішення виконавчого комітету УЄФА як перемогу цілої України, її уряду, футбольних властей а також цілого народу. Пан Суркіс додав, що напередодні засідання питання стояло: "Вірити чи не вірити". Відтак позитивне рішення УЄФА надає впевненості у тому, що Україні зокрема до снаги провести турнір принаймні не гірше аніж всі попередні чемпіонати Європи. На додаток подякувавши президентові УЄФА Платіні Григорій Суркіс повідомив, що мсьє Платіні вже буквально наступного тижня відвідає Київ аби офіційно і урочисто оприлюднити офіційну емблему Євро 2012 на Михайлівському майдані у Києві. Україна як на пана Суркіса отримала історичний шанс.

Насамкінець президент Польської футбольної спілки відомий у минулому футболіст Ґжеґож Лято тепло привітав Григорія Суркіса з позитивним рішенням УЄФА щодо чотирьох українських міст і зокрема щодо фінального матчу Євро 2012 у Києві. Мішель Платіні також якось так дуже люб’язно і собі привітав пана Суркіса.