Україна на саміті в Копенгагені

Саміт в Копенгагені
Image caption Саміт в Копенгагені

У Копенгагені триває екологічний саміт, в якому від України бере участь делегація на чолі з головою Національного агентства з екологічних інвестицій Ігорем Лупальцовим. Міністр України з охорони довкілля поки не прибув на самміт. Хоча такий візит планувався.

Передбачалася участь у роботі форуму групи депутатів Верховної Ради, які опікуються питаннями охорони природи, але внаслідок фінансових проблем, ця поїздка також була скасована.

Голова української делегації Ігор Лупальцов має виступити у четвер на самміті.

Олесь Коношевич зв'язався з членом української делегації у Копенгагені, радником Національного агентства Наталею Кушко і запитав, які головні моменти міститимуться у виступі українського представника.

Наталя Кушко: Я думаю, що найперше він буде присвячений важливості продовження дії конвенції, розвитку існуючих механізмів в рамках конвенції Кіотського протоколу, і, напевно, скороченню викидів з цього року до 2050 року.

Бі-Бі-Сі: Які тут пропозиції від України можуть бути?

Наталя Кушко: 20% до 2020 року і 50% до 2050 року по відношенню до базового 1990 року.

Бі-Бі-Сі: Буде йти мова про залучення іноземних інвестицій?

Так, відбувається так звана Валійська дорожня карта, і там є такі напрямки, як адаптація, пом’якшення клімату і розвиток потенціалу. У цьому контексті ми, звичайно, будемо говорити про те, що Україна, як країна з перехідною економікою, також потребує доступу до фінансування. Так само як і до питання передачі технологій.

Бі-Бі-Сі: Про якісь інвестиційні проекти на Копенгагенському самміті йдеться?

Наталя Кушко: Тут не може йтися про інвестиційні проекти, бо тут немає такої платформи. Тут є загальна платформа для ведення переговорів з фінансування, адаптації і пом’якшення клімату. І, звичайно, ми намагаємося відстояти позиції в рамках національних інтересів, для того, щоб в нас був доступ до цього фінансування. Тому що на разі текст передбачає, що доступ буде тільки для країн, що розвиваються.

На жаль, напередодні були важливі засідання з Кіотського протоколу і з конвенції, ми сиділи майже до 7 ранку, і на разі всі неурядові екологічні організації, які голосно заявляють про свою турботу про переговорний процес і що української делегації ніде немає, і що таблички пусті. Але самі засідання їх на разі не цікавлять. Їх не було ні на розгляді питань по Кіотському протоколу, ні на пленарному засіданні. Були неурядові організації з інших країн, наших, на жаль, не було.

Бі-Бі-Сі: Чому міністр охорони довкілля України не приїхав?

Наталя Кушко: Можливо, він у четвер приїде, тому що більшість міністрів приїздить на один день. Міністерський рівень буде в п’ятницю.