Аріана чекає пального в Ірані

Аріана
Image caption Аріана вже вільна, але і далі не може дістатися дому

До останнього часу, визволене з полону сомалійських піратів судно Аріана з українським екіпажем на борту, перебувало у дрейфі біля сомалійських берегів.

Воно мало бути дозаправлене пальним, але танкер не міг підійти до балкера внаслідок штормової погоди і поганого зв’язку: адже на Аріані, як кажуть експерти, існує лише супутниковий зв’язок.

Редактор порталу «Морський бюлетень» Михайло Войтенко сказав Бі-Бі-Сі, що координувати всі дії має судновласник, але, він, за словами пана Войтенка, покинув судно напризволяще.

«Якщо балкер дійде до порту призначення в Ірані - добре. Не дійде, то судновласник отримує страховку,» каже експерт.

Тим часом, на думку аналітиків, загрози життю українських моряків не повинно бути, адже вони можуть пересісти на фрегат ВМС США, який супроводжує і охороняє Аріану.

Але, якщо моряки покинуть корабель, вони практично будуть позбавлені зароблених грошей, а також компенсацій за весь час, який провели у полоні.

Експерти нагадують, що, згідно із практикою, ці компенсації за весь час перебування в руках у піратів, мають бути вдвічі більше, ніж зарплатня.

Представник МЗС України в Одеській області Костянтин Ржепишевський теж згоджується, що судновласник Аріани Спірос Мінос не хоче платити екіпажу гроші, якщо вони не приведуть балкер до місця дислокації – в один з портів Ірану.

В Укркрюінгу, компанії, яка займалася оформленням моряків на роботу, намагаються утримуватися від коментарів.

Напередодні голова Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж запевняв, що моряки повернуться на батьківщину ще до Нового року. А президент Віктор Ющенко пообіцяв виділити для повернення екіпажу в Україну спеціальний літак.