Конституційний суд оголошує призначення суддів

Суд

Сьогодні Конституційний суд оголосить рішення про призначення суддів на адміністративні посади.

Йдеться про голів судів та їхніх заступників. Протягом останнього часу їх призначала та звільняла Рада суддів - орган самоврядування в суддівській системі.

Депутат БЮТ Андрій Портнов в інтерв’ю програмі Ранок з Бі-Бі-Сі сказав, що в правових колах вже знають, яким є рішення КС. Суд визнав, що призначення суддів адміністративних судів Радою суддів не відповідає закону.

Андрій Портнов назвав рішення КС позитивним.

«Це було самозахопленням влади у судовій системі, оскільки до Ради суддів України входять 90% суддів, які знаходяться на посадах. Це стало замкнутим колом, коли судді самі себе призначають на посади», - сказав він.

За словами пана Портнова, доки парламент не ухвалить відповідних змін до судового законодавства, ніхто не може, ані призначати, ані звільняти суддів адміністративних судів та їхніх заступників.

Андрій Портнов, якого вважають наближеним до Віктора Медведчука, у Блоці Тимошенко очолює групу юристів, яка зараз, за повідомленнями преси, веде боротьбу із іншою групою впливу в БЮТ на чолі з головою Верховного суду Василем Онопенком. Саме Верховний суд, як вважають, контролює Вищу раду суддів.

Відсутність чіткої процедури призначення суддів адміністративних судів фактично призвела до двовладдя у Вищому адміністративному суді – кінцевій судовій інстанції, в якій розглядаються позови щодо встановлення результатів виборів президента.

Заступник голови суду Микола Сірош, якого у пресі пов’язують із керівництвом Верховного суду, самопроголосив себе виконуючим обов’язки, посилаючись на те, що термін на посаді голови Вищого адмінсуду Олександра Пасенюка вибіг.