Вибори на Твіттері в Україні

Вибори 2010 у Твіттері.

Громадська організація "Інтерньюз-Україна" запускає проект інформування про вибори в реальному часі через мережу Твіттер. В програмі «Ранок з Бі Бі Сі» директор з програмної діяльності «Інтерньюз-Україна» Андрій Кулаков розповів про цей незвичний спосіб інформування про хід виборів.

Бі-Бі-Сі: Це вперше, свого роду проект піонерський, чи не так? То що про “твіттеризацію” виборів?

Андрій Кулаков: Так, нам видається, що це перша спроба, експеримент. Ми хочемо спробувати системно застосувати можливості Твіттеру для висвітлення перебігу виборів. Можливості Твіттеру були засвідчені під час іранської революції. Сподіваємося, що революцій у нас не буде. Але використати це для відстеження виборів буде дуже цікаво.

Маємо також надію, що багато інших людей долучаться також до цього проекту.

Бі-Бі-Сі: Як це працюватиме на практиці?

Андрій Кулаков: Ми створили спеціальний веб-ресурс, сайт, на якому будуть акумулюватися всі твіти наших учасників. Там можна буде подивитися за регіональною специфікацією, де і що відбувається в режимі реального часу. А люди будуть за допомогою мобільних телефонів або комп’ютерів передавати те, що вони безпосередньо бачать у своїх округах. Найбільша оперативність буде через мобільні телефони. Якщо людина на місці події, вона може набрати невеличке смс-повідомлення, потім надіслати. Воно тут таки буде висвітлено в мережі Твіттер на нашому сайті. Тобто це буде репортаж з місця події - найоперативніший, який собі тільки можна уявити.

Бі-Бі-Сі: Йдеться не про спеціальних кореспондентів Інтерньюз - Україна, а про всіх бажаючих?

Андрій Кулаков: Тут, так би мовити, подвійно. З одного боку, ми створили мережу спеціальних кореспондентів, які є професійними журналістами, їх 63 людини по всій Україні. І вони будуть працювати, власне, як журналісти. Але ми запрошуємо також всіх інших, всіх, хто користується мережею Твіттер. Але оскільки наш проект більше журналістський, то на нашому сайті будуть ніки, тобто, Твіттер - імена і номери мобільних телефонів наших кореспондентів. Ми радимо довіряти в першу чергу саме їм. Якщо ж хочете перевірити інформацію або дізнатися більше, можете зв’язатися з кожним із наших кореспондентів. Або навіть зробити включення з місця події, якщо ви працюєте на радіо чи телебаченні.

Бі-Бі-Сі: Вибух популярності Твіттера у світі вражає. Але чи не здається вам, що користувачі цієї мережі – це певна вікова категорія. Люди старшого віку навряд чи будуть долучатися до цього з огляду на необхідність певних навичок.

Андрій Кулаков: Звісно, що всі нові технології, медіа мають певну обмеженість за віком людей. Але наш проект не є кінцевим продуктом. Ми хочемо допомогти журналістам і представникам спостережних місій робити свою справу. Ми хочемо дати їм первинний сирий матеріал, з якого вже можуть нарощуватися нові матеріали, які будуть доступні всім віковим категоріям.