Сутички в Севастополі: 'Свобода' проти місцевих

Попри присутність міліції, в бійках все-таки постраждало кілька людей
Image caption Попри присутність міліції, в бійках все-таки постраждало кілька людей

Минулої суботи у Севастополі стались сутички між мешканцями міста та членами кримської організації Всеукраїнського об’єднання "Свобода", які намагались провести марш проти поширення Україною нелегальної міграції. Організатори акції вимагали розірвати між Україною та Європейським союзом угоду (про реадмісію), згідно з якою Україна буде зобов’язана прийняти від ЄС всіх нелегалів, що потрапили туди з української території.

В акції взяло участь близько 60-ти членів кримської організації Всеукраїнського об’єднання "Свобода". За їхніми словами, переважна більшість учасників маршу – кримчани. На думку протестувальників, угода з ЄС про виселення нелегалів, що набирає чинність 1 січня 2010 року, перетворить Україну на епіцентр нелегальної міграції з Центральної Азії та Росії.

Пройшовши півкілометра, учасники акції були зупинені контр-мітингом за участи близько 300 учасників проросійських організацій Севастополя. Міліція намагалась не дозволити зіткнутись опонентам. В якийсь момент почались заворушення: у повітря полетіли яйця, каміння та димові шашки. Також стались локальні бійки. Близько 10 чоловік отримали тілесні ушкодження. Після припинення акції керівник кримської республіканської організації Всеукраїнського Об'єднання "Свобода" Едуард Леонов прокоментував Бі-Бі-Сі суть конфлікту.

"Севастопольська молодь вийшла і продемонструвала, що вона проти нелегальної міграції. Просто сталось непорозуміння. І ті старі люди, які мислять категоріями минулого століття, вони просто не зрозуміли суті акції і їхні емоції взяли гору над здоровим глуздом. Наша головна вимога – захистити і росіян у тому числі, що мешкають у Севастополі, і етнічних українців від навали нелегальної міграції. Бо то є злочинність", - каже він.

На думку ж керівника Севастопольської організації прогресивної соціалістичної партії України Євгена Дубовика, політичне об’єднання "Свобода" піднімає другорядні для України питання. "Можна прикриватись будь-якими гаслами: і щастям і майбутнім наших дітей. Але знаючи програму ВО "Свобода"... якщо ти став з Тягнибоком, це означає, що ти відповідаєш фашистським гаслам, ти відповідаєш "Україна для українців" і т.п. Україна має спочатку у собі розібратись, навести порядок у себе. А потім ми можемо і гастарбайтерами зайнятись, і пересилкою людей, висилками. Тобто давати роботу, ящо вона є. В нас роботи немає. У нас підприємства всі стоять. Оце найстрашніше…" - сказав він.

Новини на цю ж тему