60 українських банків на продаж

Фінансові аналітики повідомили, що 60 українських банків продається. Ці банки потребують додаткового фінансування. Очікується наступний рік буде роком підписання угод купівлі-продажу фінансових установ. Крім цього, наступний рік – це буде випробування як для банків так і безпосередньо вкладників і клієнтів цих установ.

2009 рік на найактивніший рік щодо купівлі-продажу банків Україні. За весь відомо про дві угоди щодо купівлі акцій фінустанов – це російський “Внєшеконом банк” прибдав акцій “Промінвестбанку” та Європейський банк реконструкції та розвитку разом з німецьким державним банком KfW викупили частку харківського “Мегабанку”. Тоді як у позаминулому році угод прокупівлі банків було 13. Фінансові аналітики повідомляють, що зараз можна купити акції більше ніж шістдесяти українських банків. Зокрема фінансист Андрій Оністрат, який певний час очолював київське відділення Украсоцбанку, придбав майже половину акцій банку “Національний кредит”. Цей банк за даними НБУ на квітень цього року посідав 123 місце за активами. Сума угоди, за різними джерелами, називається у 2,5-3 мільйони гривень . Сам пан Оністрат про покупку розповідає, що цьому посприяла криза. Раніше власники українських банків хотіли перебільшені суми за фінустанови:

Експерти твердять, що покупців майже немає на запропоновані банки. Хоча, якщо обирати , то найкраще для банківського ринку України було б, якби їх купували або українські бізнесмени або європейські. Якщо йдеться про вибір між російським капіталом чи європейським, то варто враховувати відмінності фінансової ментальності, зауважив фінансовий експерт Борис Кушнірук:

“Є певна відмінність коли до тебе приходить західна компанія, яка має сторічний досвід функціонування і має сторічну систему контролю за функціонуванням банківської системи. І зовсім інша ситуація, коли приходить до тебе інвестор з країни де накопичення початкового капіталу ще не завершено. Який ментально живе в системі початкового накопичення капіталу. У нього зовсім інша ментальність й інша психорлогія поведінки. І це породжує проблеми, якщо мова йде про банківську систему, то вони мржуть бути ще більші. ”

Наступний рік може бути складнішим для банківської системи ніж цей. Як твердять аналітики, усе залежатиме від того чи отримають додаткове фінансування проблемні банки. Клієнтів проблемних банків, які досі не повернули собі депозити чекають суди, через які можна спробувати повернути гроші або просто чекати, поки усе владнається. А загалом українцям, в результаті продажу цих шістдесяти банків, можна очікувати на нові кредитні пропозиції, але не раніше ніж за півроку, упевнений фінансовий експерт Віктор Лисицький.

“Маленький, пересічний українець в цій ситуації потерпає найбільше, гірше всього йому: кредит поверни, виробництво не розвивається, а то й взагалі позакривалося, і перспектива у нього вже зовсім не та, що була. Я думаю, що мінімум через місяці 3-4, максимум через 5-6 місяців кредитування почне зростати. ”

Хоча, лунають різні прогнози щодо того, що відбуватиметься на ринку фінансових послуг внаслідок продажу банків чи не продажу проблемних банків. Фінансисти твердять що тим, хто має кредитні зобов”язання доведеться погашати заборгованність перед банком, не зважаючи ні на що.